N, 7.12.2023

Repliik: petetud pruut

Sirje Niitra
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sirje Niitra
Sirje Niitra Foto: Peeter Langovits

Noorte seas on netist kauba ostmine väga popp. Ja õigusega, sest sealt võib saada nii mõndagi hoopis soodsamalt kui poest või kataloogist.Samas on nii müüja kui ostja netikaubanduses anonüümsed ja kaupa ei saa selga proovida ega käega katsuda. Kui tegu ausa kaupmehega, saab asja vajadusel ära vahetada või raha tagasi küsida.Paraku tõmbab netikaubandus hõlptulu jahtijaid ligi kui meepott mesikäppa.


Hull lugu juhtus sel suvel ühe noore naisega, kes e-bay kaudu kaugelt Hiinast pulmakleidi tellis, raha ära maksis ja ootama jäi. Peaaegu oleks sellepärast pulmad ära jäänud, sest soovitud kleiti ei tulnudki. Leping oli aga nii osavalt tehtud, et raha ei saanud tagasi küsida.Interneti teel ostes tasub meeles pidada, et kunagi ei tohi kogu kauba maksumust korraga tasuda, sest seadus lubab ettemaksu küsida vaid poole ulatuses.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles