R, 1.12.2023

Mägus: hotellid on ilusti pooltäis

Urho Meister
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EHRL-i juhatuse esimees Feliks Mägus.
EHRL-i juhatuse esimees Feliks Mägus. Foto: Marina Pushkar

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juht Feliks Mägus ütles, et suvine vaid 3-protsendiline välisturistide Eestis peatumise langus on suhteliselt väike ja annab pigem tunnistust olukorra stabiliseerumisest.

Suvel 300 toa võrra täienenud Tallinna hotellide täituvus on Feliks Mäguse sõnul ümmarguselt 20 protsenti allpool parimate aastate 70-protsendilist aasta keskmist täituvust.

«Sel aastal jääb täituvus ilmselt 45-50 protsendi vahele,» nentis Mägus. «Selle kohta kõlab ilusamini, kui öelda, et nad on pooltäis.»

«Suvi oli muidugi hea tänu laulupeole, Madonnale ja headele ilmadele, samuti reisivad soomlased nüüd pigem kodumaa lähistel - mis on masu poolt positiivne panus meile,» ütles ta muigamisi.

Tulevase suve suhtes on Mägus optimistlik, hinnates, et hiliskevadest ja varasuvest peaks hotellides ööbivate turistide arv hakkama kerkima.

«Tuleva aasta teisest poolest hakkame kosuma just täituvuse poolest, hindadega läheb aga aega, sest need on nüüd üsna all.»

«Ettevõtjate poolt vaadatuna ongi langus rentaabluse osas suurem, kuna hindade märgatava languse tõttu on müügitulud väikesed,» selgitas Mägus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles