Päevatoimetaja:
Sander Silm

Uus Maa: 6 firma kolimise soovitust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Urho Meister
Copy
Kolimine.
Kolimine. Foto: Caro / Scanpix

Uus Maa Kolimisteenused kolimismaakler Argo Veide õpetab, kuidas vältita kaost ettevõtte kolimisel uude kohta.

Alljärgnevalt Argo Veide tähelepanekud:

1. Alusta valduste ülevaatusest

- Tee firmale ring peale ja küsi IT-töötajalt, mis saab serverikapist.

- Sama uuri kõige muu kohta ja õigetelt inimestelt, et vältida üllatusi. Eeltöö alla kuulub kohvi-, vee- ja muude automaatide hooldajaga kontakteerumine - nende lahtiühendamise, kolimise ja uuesti ühendamise asjus.

- Lepi kokku kolimise kuupäev või ajavahemik (mis enamasti kattub uue hoone valmimise või vana üürilepingu lõppemisega).

- Lepi kolimisfirmaga kokku ülevaatuse aeg.

2. Pane kirja kõik, mida ootad kolimisfirmalt

- Enne kolimisfirma poolt tehtavat ülevaatust määra kindlaks teenuse suurus, sest võib-olla pakitakse mõned asjad, näiteks arvutikomplektid, ise.

- Pane kirja kõik üleskerkinud küsimused, sest kliendi enda mõtted on kolimismaaklerile abiks.

3. Ära unusta, et firmal on uus aadress

- Teata asutustele ja partneritele uus aadress.

- Viska ära kõik vananenud kraam - reklaamflaierid, visiitkaardid, plakatid.

4. Koosta plaan, nummerda toad ja asjad

- Suuremate kolimiste (200 m2 ja enam) puhul koosta asjade plaan - mis asjad kuhu uues kohas lähevad. Selleks on hea uue koha plaanil ära nummerdada toad ja tsoonid ning vanas kohas kõigile kolimiskastidele, mööblile, lilledele ja arvutitele number peale panna.

- Nõua kolimisfirmalt ajalist plaani, kus millal midagi liigutakse ja milliste meeste arvuga, et oleks ülevaade, kas kõik läheb plaanipäraselt ja on graafikus.

5. Firma töö ei tohi kannatada

Alati on mõni tuba, laud või telefon, mis tuleb viimaseks esemeks jätta, et firma töö ei katkeks.

- Mõtle läbi, mis on need esemed ja mööbel, mis peavad jääma, et välistada olukorda, kus kolimispäeval istub 30 protsenti inimestest laudade taga, sest neil on vaja veel «üks» asi ära teha.

- Välista olukord, kus mõni tuba tahaks kolimise päeval «oodata» - see võib lüüa sassi kolimisgraafiku ja kuna kolimine on tegevuste jada, siis läheb sassi ka kõik järgnev.

- Kuigi kolimisfirma on valmis ootamatustega kohe tegelema, võib tervet kolimist mõjutava muudatusega siiski kaasneda kokkulepe lisatöö suhtes.

6. Tee kolimine mõnusaks

Hea kolimise korraldamine pole tegelikult raske.

- Istu kolimismaakleriga rahulikult maha ja räägi kogu protsess läbi - siis on hiljem lihtne vaadata, kas kolimisfirma täitis oma lubadused ning ka kolimisfirma saab näidata, et kokkuleppe väliselt lisandunud esemed tuleb eraldi juurde arvestada.

Tagasi üles