Tallinn saab juurde 1100 hotellituba

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vaade Tallinna vanalinnale.
Vaade Tallinna vanalinnale. Foto: Peeter Langovits

Kui veel märtsis oli Tallinnas 5826 hotellituba, siis selle aasta lõpuks on hotellitube ligikaudu 7000.

Sel aastal avatakse Tallinnas kokku seitse uut hotelli. Eesti hotellide ja restoranide liidu juhatuse esimehe Feliks Mäguse sõnul on 20-protsendiline juurdekasv Tallinnas kindlasti liiga suur – seda nii nõudluse oluliselt väiksema kasvu kui ka kvalifitseeritud tööjõu suure puudse tõttu.

«Kui Tallinnas kasvab hotellitubade arv 20 ja kogu Eestis ca 10 protsenti, siis tähendab see laias laastus seda, et hotellisektor vajab automaatselt juurde 600 - 700 töötajat,» selgitas Mägus. Ainuüksi viietärni nõuetele vastavasse SwissOtel’i vajatakse sadu töötajaid.

«Vaatamata sellele, et meie sektoris toimub praegu kiire palgakasv, on üldine tööjõupuudus takistuseks suure hulga uute töötajate hõivamiseks hotellindusse. Samas on hotellindus ja restoraniala atraktiivne valdkond, kus töötajad saavad soovi korral teha kiiret karjääri ja seda nii kodu- kui ka välismaal.»

Tallinnas on sel aastal juba avatud või avatakse järgmised hotellid: Tallink Spa Hotel, Hotell Telegraaf, Hotell Euroopa, Nordic Hotel Forum, Hotel SwissOtel, Hotel Bern ja Hotell Bravo.

Tagasi üles