Sõõrumaa lahkub huvide konflikti tõttu Eesti Energia nõukogu juhi kohalt

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Energia nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa koos Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liivega.
Eesti Energia nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa koos Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liivega. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti Energia senine nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa sõnul lahkub ta energiafirma nõukogust huvide konflikti tõttu, sest plaanib ise elektrijaama ehitusse investeerimist. Lisaks on ta oma sõnul antud ametis end ammendanud.

Eelmise aasta lõpus sai avalikuks Urmas Sõõrumaa äia Priit Marani soov ehitada Tallinna lähistele ligi miljard krooni maksev kombielektrijaam. Postimees kirjutas veebruari lõpus, et Sõõrumaa aitas riigikogu läbi suruda ka alternatiivtootjatele kasulikku seadust.Sõõrumaa kinnitas Postimees Online’ile, et energiamonopoli nõukogust lahkumise põhjuseks ei ole erimeelsused ega ka poliitilised muutused. Tema sõnul ei ole ametist lahkumise puhul tegemist mingi erilise uudisega, sest plaan nõukogust lahkuda sai tehtud juba varem.«Otsustasin selle juba aasta aega tagasi. Lihtsalt mul paluti selle valimistetsükli lõpuni seal olla ja nüüd on see läbi,» rääkis Sõõrumaa.Tema sõnul andis tõuke lahkumiseks hoopis see, et tal sai täis ettevõtte juhtimises maagiline 5 aastat, millega end tavaliselt ammendatakse. «Poliitikaga ei ole siin midagi pistmist,» rõhutas Sõõrumaa, kelle hinnangul kinnitab seda ka see, et ta on olnud sellel ametikohal nelja erineva ministri soovitusel.«Lihtsalt sai 5 aastat täis ja teisalt võib mul tekkida selles valdkonnas isiklik huvide konflikt,» kommenteeris ärimees lahkumise vajadust.Sõõrumaa märkis, et kuna Eesti Energia on hästi juhitud ettevõte, siis läheb elu samamoodi edasi uue nõukogu juhi ametisse astudes.«Kindlasti on aga Eesti Energial ees tähtsaid otsuseid vajavad ajad.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles