/nginx/o/2013/09/05/2162189t1h5432.jpg)
Kevadist suurpuhastust ette võttes tekitab perenaistele meelehärmi peen tolm. Et sellele suure tolmuimejaga hästi ligi ei pääse ja lapiga vehkimine võtab liialt aega, otsisin abi käsitolmuimejast.
Kuigi olin käsitolmuimeja suhtes pikka aega skeptiliselt meelestatud, hakkas see pisike kodumasin mulle üsna ruttu meeldima just igasugustest pragudest ja raamaturiiulitelt tolmu võtmiseks sobib see väga hästi.
Ka Zeppelini Euronicsi kaupluse juhataja Pille Korotkov kinnitab seda ja lisab, et tänu soodsale hinnale koguvad käsitolmuimejad järjest rohkem populaarsust hinnad algavad paarisajast kroonist.
Vettpidavad mudelid
«Enamasti sobivad käsitolmuimejad kerge tolmu või purude eemaldamiseks laudadelt ja raamaturiiulitelt, vedelike imamiseks või arvutiklaviatuuri puhastamiseks tuleb appi võtta lisaotsikud,» rääkis ta.
Mõnede firmade pakutavad käsitolmuimejad sobivad ka vedelikupritsmete kogumiseks, kuid kodumasina veepidavus tuleb Korotkovi kinnitusel enne endale kindlasti selgeks teha.
«Ja ka siis võib sellega imeda pigem pisikesi mahlaplekke, suurte loikude kuivaks imemiseks käsitolmuimejad ei sobi,» lausus ta.
Head on akuga käsitolmu-imejamudelid, mille töötamisraadiust ei piira juhtme pikkus perenaine saab lihtsa vaevaga tolmust puhtaks nii kõrged pinnad kui laes rippuvad valgustid.
«Siiski, viimasel ajal just autojuhtide lemmikuks osutunud Philips FC 6048 töötab elektritoitel, kuid kuus meetrit pikk juhe lubab ka selle masinaga vabalt ringi liikuda,» märkis Korotkov.
Ta lausus, et tegelikult on voolu kasutamine käsitolmuimeja tööshoidmiseks isegi otstarbekam, sest akutoitel masina jõuallikas võib ebasobival hetkel lihtsalt tühjaks saada.
Akutoitel käsitolmuimejate tööaeg ulatub 1020 minutini.
Ka on elektritoitel masina võimsus suurem. Viimatinimetatud pisikese tolmuimeja saab aga masina küljes oleva rihma abil mugavalt õlale seada ja nii ilma segavate jubinateta mööda korterit ringi askeldada.
Käsitolmuimeja passib hästi aga näiteks ka koridoride puhtana hoidmiseks. «Firmas Elektrolux on käsitolmuimejale vars juurde konstrueeritud see aitab koridori kogunevat liiva ja muud sodi kerge vaevaga eemaldada,» rääkis Korotkov.
Parandada ei saa
Kui pisike kodumasin aga üles ütleb, siis seda parandada ei saa. «Tegu on suhteliselt odava tootega, mis ei käi seest lahti, seetõttu ei saa neile ka varuosi tellida,» rääkis kodumasinate remondifirma OÜ Tavatronic klienditeenindaja Rutt Rebane.
Seepärast tuleks oma käsitolmuimeja eest hoolt kanda. Näiteks ei saa käsitolmuimeja filtrit vahetada, küll aga on see kõigi tootjate mudelitel pestav.
Filtrit tuleks pesta kerge sooja veega ja lasta sellel toasoojas, näiteks laua peal, kuivada. «Mitte mingil juhul ei tohi filtrit radiaatorile kuivama seada, seal võib filter lihtsalt liimist lahti lüüa,» manitses Korotkov.
Ka tuleb jälgida, et käsitolmuimeja prügipaak saaks õigel ajal tühjendatud.