Konkurentsiameti peadirektor Märt Ots rõhutas, et tegemist on otsese seaduserikkumisega, sest elektrituru seadus sätestab väga täpselt, et elektrivõrgu ettevõtja, kes peab elektrit müüma, peab ka täpselt need müügikogused ära mõõtma. Ja kui ta teeb seda taatlemata arvestitega, siis ta rikub seadust.
Otsus, et taatlemata mõõdikute alusel esitatakse siiski tänase seisuga umbes 65 000-le inimesele arveid, ei riku mitte ühte seadust, vaid see rikub näiteks mõõteseadust, elektrituru seadust ja võib-olla ka konkurentsiseadust.
Mere väitis, et otsus on kooskõlastatud nende instantsidega, kes ettevõtte tegevusvaldkonda reguleerivad ja kellele allutakse ehk siis olevat sellest teadlikud konkurentsiamet ja ettevõtte nõukogu.
Kuid elektrituru üle järelevalvet teostava konkurentsiameti direktori Märt Otsa sõnul on 65 000 taatlemata arvestist šokeeriv uudis, mida ta kuulnud esimest korda «Pealtnägijalt».
«See on absurd! Konkurentsiamet ei saa anda luba seaduserikkumiseks. Konkurentsiamet ei ole iialgi sellist luba andnud,» rõhutas Ots.
Eesti Energia möönas kaamera ees viga, kuid on enda sõnul sundseisus. Nimelt taheti mullu üle minna kauglugemissüsteemile, mis tähendab, et klient ei pea iga kuu enam ise arvestilt näitu võtma, vaid seda tehakse tsentraalselt ja kaugjuhtimise teel. Paraku saabus majanduskriis ja avastati, et 1,6 miljardit maksev projekt käib siiski üle jõu. Kuid vanast süsteemist jõuti juba peaaegu loobuda ning vanu arvesteid enam välja ei vahetata.
«Me elame 21. sajandil, kus elektrienergia koguste mõõtmine on elementaarne ja seda tuleb teha. See ei ole mingi vabandus,» sõnas Ots.