/nginx/o/2013/09/05/2112903t1h4a37.jpg)
Kasu testi tarvis helkureid otsides selgus, et neid ei müüdagi eriti paljudes kohtades. Otsisime helkureid esmalt Balti jaama turult, siis üsna mitmest ajaleheputkast ja poest, ka Viru ja Kristiine keskusest, leidsime aga vaid Tiimarist, Statoilist, Tallinna kaubamajast, R-kioskist ja Superboxist.
Kõik testiks ostetud helkurid olid nõuetekohaselt märgistatud oli olemas info tootja kohta, CE-märk, kood EN13356, mis tähistab jalakäijahelkurit, ja kasutamisõpetus. Selle järgi tuleb helkur kinnitada paremale poole põlve kõrgusele vabalt rippuma, et see oleks märgatav nii ette- kui ka tahapoole.
Tarbijakaitseameti avastatud helkuri tingimustele mittevastavaid tooteid me Tiimarist ja Jyskist enam ei leidnud.
Helkurite testimiseks sõitsime Tallinna pimedasse linnaossa ja suunasime auto täistuled helkuritele. Test näitas, et kõige paremini helgivad valged helkurid, millele pole trükitud ega pressitud mingeid kirju ega pilte. Keskmiselt helkisid heledamad helkurid või need, millel olid peal ka väiksemat sorti pildid või logod. Kõige kehvemini helkisid värvilised helkurid ja need, millele oli peale trükitud pilt või pressitud kiri.