Vanapaberit saab tasuta ja mugavalt ära anda

Marina Lohk
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vanapaber. Foto on illustreeriv.
Vanapaber. Foto on illustreeriv. Foto: Ants Liigus

Ragn-Sells tuletab meelde, et vanapaberit ei tohi visata olmejäätmete ega pakendikonteineritesse, vaid seda saab tasuta ära anda jäätmejaamas.


Samuti on kortermaja juurde tellitud paberikonteineri äravedu hinnalt soodsam kui olmeprügi vedu, teatas prügiveofirma.


Ragn-Sellsi ärijuhi Agu Remmelgi sõnul tekitab jäätmete sorteerimine siiani omajagu segadust, kuigi seda tuleb teha juba pea kaks aastat.

«Kaupluste juures ja muudes avalikes kohtades asuvad pakendikonteinerid on mõeldud ainult pakendite, mitte vanapaberi äraviskamiseks. Vanapaberist vastutustundlikult vabanemiseks tuleb viia see jäätmejaama,» selgitas Remmelg.

Ragn-Sellsi opereeritavates Tallinna, Tabasalu, Rapla ja Läänemaa jäätmejaamades saab tema sõnul vanapaberit ära anda tasuta.

«Vanapaberi äratoomist soovitame võimaluse korral ühendada teiste, tavalistesse prügikonteineritesse mittesobivate jäätmete veoga - jäätmejaamad võtavad tasuta või käitlustasu eest vastu näiteks töötlemata puitu, rehve, vanametalli, elektri- ja elektroonikaseadmeid ning puhtaid pakendeid,» lisas Remmelg.

Ragn-Sellsi pakendi- ja paberijäätmete teenusejuhi Kalle Grentsi sõnul on kõikidel enam kui viie korteriga kinnistutel kohustus koguda paberit ja pappi eraldi. «Selleks saab tellida paberi ja papi konteineri, kuhu võib visata puhtaid ja kuivi ajalehti, ajakirju, kaanteta raamatuid, pappkaste ning paberpakendeid,» selgitas ta.

Kindlasti sobivad Grentsi sõnul sellisesse konteinerisse ka kõik posti teel saabuvad paberist reklaamlehed ja kataloogid.

«Ragn-Sellsis moodustab taaskasutatud materjalidest suurima osa just vanapaber, seda paljuski tänu sellele, et inimesed on hakanud hoolikamalt sorteerima - taaskasutusse suunamiseks peab vanapaber olema kuiv ning määrdumata - vorsti või heeringa pakkimiseks kasutatud ajaleht ei ole sobilik, sest see on ise määrdunud ja võib rikkuda ka ülejäänud konteineri sisu,» lisas Grents.

Tallinna jäätmejaam asub Suur-Sõjamäe tn 31a, Tabasalu jäätmejaam Kooli tn 5, Rapla jäätmejaam Ülejõe külas Rapla vallas ning Läänemaa jäätmejaam Pullapääl Ridala vallas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles