Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Politsei hoiatab võõrale arvele laenu võtvate kelmide eest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti esimesest kiirlaenufirmast Ferratum sai aprillis pank.
Eesti esimesest kiirlaenufirmast Ferratum sai aprillis pank. Foto: Postimees.ee

Politsei hoiatab petiste eest, kes jätavad heauskselt oma isikukoodi ja pangakonto numbri edastanud inimeste kanda paari tuhande kroonise laenu koos kopsaka intressiga.

Viljandi politsei pressiesindaja Agu Lall rääkis, et politsei poole pöördus abi saamiseks kannatanu, kes oli ajalehe kaudu müünud üht 450-kroonist eset, kirjutab Sakala.

Kuulutust lugenud kelm võttis müüjaga ühendust ning palus tema isikukoodi ja kontonumbrit, et müüki pandud asja eest tasuda.

Mõne aja pärast laekuski arvele raha, ent oluliselt rohkem, kui oli küsitud summa — 2000 krooni.

Seejärel võttis petis müüjaga uuesti ühendust ja teatas, et tema firma kandis ekslikult üle ettenähtust suurema summa.

Inimene jäi kelmi uskuma ning kandis enamlaekunud raha kelmi antud kontole. Kuu aega hiljem sai ta osaühingult Ferratum Estonia arve kohustusega tasuda laen koos intressidega, kokku 2600 krooni.

«Petuskeem on järgmine: kelmid küsivad eri põhjusi tuues inimestelt nende isikukoode ja pangakonto numbreid ning saadavad need kiirlaene väljastavale osaühingule Ferrum Estonia,» selgitas Lall.

«Sealt kantakse laen, üldjuhul 2000 krooni, kontole.»

Kui inimene ei süvene ootamatult laekunud raha päritolusse ning raha saatnud firma andmetesse, on tal mõne aja pärast käes kohustus tagastada laen tegelikule ülekande tegijale ehk osaühingule Ferratum Estonia koos kopsaka intressiga.

«Politsei soovitab inimestel mitte anda kergekäeliselt igale võõrale oma isikukoodi ja pangakonto numbrit ning alati üle kontrollida, mille eest ja kelle käest on ootamatu rahasumma tulnud,» õpetas Lall.

Kommentaarid
Tagasi üles