Skip to footer
Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Head enesetunnet annab kookon

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Aive Nau tõmbab tervisekookoni kaane hüdro– ja veealuse survemassaaži ajal kokkupoole, et kliendil oleks hubane ja soe olla.

Kui rõske sügis ja pime talv kahandavad energiavaru nullilähedaseks või annab organism märku tervisehädadest, on nüüd ka järvalastel hea võimalus turgutada end energiakookonis.

Paides Nelja Kuninga hotellis massaaži– ja lõõgastussalongi Jasmin avanud Aive Nau tunnistas Järva Teatajale, et tahab aidata inimestel enesetunnet ja tervist parandada. NeoQi energiakookon on üks võimalus seda teha.

«Tean, et hakkajamad on käinud kookonit proovimas teistes Eesti linnades ja õhanud pärast seda kurvalt, miks Järvamaal sellist pole,» lausus ta.

Klient valib meelepärase teenuse

Nau ütles, et enne kookoni muretsemist käis ta seda mitu korda proovimas, et veenduda aparaadi tõhususes. «Ega seda tunnet oskagi sõnadesse panna: lihtsalt mõnna!» ütles ta.

Oluline ongi Nau meelest käia kookonis hea enesetunde pärast, ilma et inimesel oleks midagi eriti viga. «Kuigi, peaaegu igal inimesel esineb mõni tervisemure, mille puhul on kookonist kasu,» kinnitas ta.

Näiteks aurusaun parandab naha tekstuuri, elastsust ja toonust; infrapunasaun toob välja jääkaineid ning ergutab ainevahetust ja verevarustust; aroomiravi mõjub lõõgastavalt; vibromassaaž vähendab stressi ning survemassaaž mõjub hästi pinges lihastele.

Nau märkis, et need on vaid üksikud ja kõige tavalisemad näited.

Tõsisemate tervisehädade puhul soovitas Nau enne kookonisse minekut pere– või erialaarstiga nõu pidada, sest nii mõnigi asi võib kasu asemel hoopis kahju teha. «Alati tasub olla ettevaatlik,» hoiatas ta. «Ei taha ju keegi, et kookoniskäigu pärast tervis halvemaks läheb ega minagi, et klient ebameeldiva kogemuse saab.»

Kusjuures tervisemuresid ei tohiks Nau meelest alahinnata. «Sageli mõeldakse, et ah, see on nii väike asi, et mis see kookon mulle ikka teeb,» lausus ta. «Aga kui pärast on näiteks organismis peitunud väike põletik ägenenud või kõrgenenud vererõhu tõttu hakkab süda puperdama, ei tundugi häda enam tühine.»

Nau ütles, et tal on erinevatest vastunäidustustest koostatud nimekiri, mille peaks iga tervisest hooliv lõõgastuja enne kookonisse minekut üle vaatama ja vajadusel arstilt luba küsima. «Saab ju valida. Kui vibromassaaž pole soovitav, võib piirduda auru– ja infrapunasauna, valgusravi ning vichy duššiga,» selgitas ta. «Igasugused valikud on võimalikud.»

Kookonipoolte vahel võib valida

Enamik kookoni uudistajaid ei kujutagi tegelikult ette, mis seal sees tegelikult sünnib. Nau märkis, et kui ta hakkab rääkima ülemisest ja alumisest poolest, ei saa enamik aru, millest on jutt. See on ju üks suur muna!

Tervisekookon jaguneb kaheks pooleks. Ülemises toimivad auru– ja infrapunasaun, aroomi– ja valgusravi, vibro­massaaž ja vichy dušš.

Et neid mõnusid nautida, poolitab teenindaja kookoni erilise lauaga. Aurust ja dušist tulev vesi valgub sellelt alla vanniossa.

Ülemise osa protseduur kestab pool tundi ja selle aja jooksul klient valib, mida ja kui tugevalt ta kasutada soovib.

Tavaline järjestus on Nau ütlust mööda saunad, vibro­massaaž ja vichy dušš. «Massaaži ja duši ajal töötavad muidugi saunad edasi,» lisas ta. «Samuti on kapslis pidevalt kliendi valitud aroom ja vahelduvad tšakravärvid.»

Tervisekookoni alumises osas võtab teenindaja kümbluseks vahelaua välja ja klient ronib sooja vett täis vanni, kuhu on lisatud sobiva aroomiga vannisoola või –õli.

Vannis hakkavad vastavalt soovile tööle hüdro– ja veealuse survemassaaži seadmed. Lihtsamalt selgitades on see mullivann, mille külgedest tulevad survejoad.

Vanni võib Nau ütlust mööda võtta 10 – 30 minutit ning jälle valib klient, kui kaua ja mida ta vannis tahab saada. «Kui veealused survejoad juba torgivad, võib need kinni panna ja nautida vaid pehmemat mullimassaaži,» lausus ta.

Mõlema kookoni poole teenused on Jasmini salongis eraldi hinnaga. Nau ütlust mööda pole mingit sundust, et klient peab võtma kõik korraga. «Tervisekookoni puhul pole mõtet rääkida ka kindla pikkusega kuurist,» selgitas ta. «Mõnele piisab ühest korrast, et saada head energiat ja elada jälle rõõmsalt edasi, teine vajab pikemat käimist.»

Naule on põhiline, et klient lahkub tema juurest hea enesetundega ja suudab argihalluses jälle üles leida päiksekiire, mille poole lootusrikkalt vaadata.

TERVISEKOOKON

Aurusaun: puhastab nahka, parandab naha tekstuuri, elastsust ja toonust, tõstab südameveresoonkonna treenitust, kulutab kaloreid, väljutab jääkaineid.

Infrapunasaun: puhastab nahka, soojendab otseselt kudesid, väljutab mürgiseid ainevahetusjääke (alkohol, nikotiin, toksiinid, kolesterool), ergutab rakkude uuenemist, parandab ainevahetust ja naha verevarustust, leevendab valu.

Aroomiravi: lõõgastab, parandab loomevõimet, vähendab söögiisu, parandab ainevahetust, virgutab.

Valgusravi: mõjutab inimese seitset tšakrat värvide kaudu, aidates nii kaasa organismi energiakeskuste õigele talitlusele.

Vibromassaaž: parandab enesetunnet, vähendab stressi, lõõgastab, toimib kui tsirkulatsiooniravi, parandab ainevahetust, verevarustust, naha ja lihaste funktsioone ning reflektoorsete piirkondadega seotud siseorganite talitlust.

Hüdro– ja veealune survemassaaž: parandab enesetunnet ja verevarustust, vähendab stressi, lõõgastab, pehmendab ja soojendab pinges lihaseid.

Kommentaarid
Tagasi üles