Lisaks kajastub erinevus perede jaoks nende arvetes, kuna CFL-pirne kasutades on võimalik säästa raha. Kuigi algselt on CFL-pirnide ostuhind kõrgem kui hõõglambipirnidel, tasuvad need peagi end ära, kuna hõõglampidega võrreldes tarbivad need üksnes ühe neljandiku või viiendiku elektrienergiast, samas kui nende kasutusiga on 6-10 korda pikem. CFL-lambi kasutusea jooksul on võimalik säästa ligikaudu 60 eurot.
Üllataval kombel tagab asjaolu, et komisjon keelustab ebatõhusad valgustuslahendused, tarbijatele suurema valikuvõimaluse selles valdkonnas. Kui üha enam inimesi ostab alternatiivseid valgustuslahendusi, langeb nende hind tänu mastaabisäästule ja nende pakutavad eelised muutuvad hõlpsasti kättesaadavaks. Kui hõõglambipirnid annavad üksnes sooja valgust, on CFL-lampidega võimalik saada nii külma kui ka sooja valgust vastavalt sellele, missugust valgust inimesed mingis konkreetses ümbruskonnas soovivad, ning selliste lampide puhul on põletusoht väike, kuna nende töötemperatuur on madalam. Üleminek uutele valgustuslahendustele ärgitab ka ettevõtjaid uuendustele, mis tähendab, et valgustusliike, mille vahel valida, saab olema isegi rohkem ja neil kõigil on oma eelised.
Mõned inimesed on tundnud muret, et CFL-lambid sisaldavad ohtlikku elavhõbedat. Samas on elavhõbedasisaldusega lampe enamikes kontorites ja ühiskondlikes hoonetes probleemideta kasutatud viimased 50 aastat. Elavhõbe pääseb välja üksnes siis, kui lamp juhuslikult puruneb, ning sel juhul pääseb sealt välja kõige rohkem viis milligrammi elavhõbedat. Inimestel on ka võimalik saada teavet pakendilt või veebisaitidelt selle kohta, kuidas purunenud lampi kõige ohutumalt kasutusest kõrvaldada. Kuna CFL-lambid tarbivad vähem elektrit, tekib elektritootmisel ka vähem elavhõbedat, tänu millele elavhõbeda koguheide tegelikult väheneb. Loomulikult aga tuleks töökõlbmatuks muutunud CFL-lambid kasutusest kõrvaldada ELis juba kehtivate õigusaktidega ettenähtud viisil.