Josing: kütusemüüjad katsetavad turgu

Erik Henno
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kütuse tankimine
Kütuse tankimine Foto: Mihkel Maripuu

Konjuktuuriinstituudi direktori Marje Josingu arvates katsetavad kütusemüüjad viimasel ajal toimunud hinnatõusude ja -langustega turgu, et näha, milline on tarbija ostuvõime, teatas

ERR Uudised

.

«See, mis viimase kuu-pooleteise jooksul on bensiiniturul toimunud, on natukene kummaline,» ütles Marje Josing «Aktuaalsele kaamerale».

Kas kaupmehed kallima kütusehinna ettekäändel samuti hindu tõstavad, oleneb Josingu hinnangul turusituatsioonist ja tarbijast.

«Käibed on langenud ja tarbija ostab väga ettevaatlikult. Kaupmehel ei ole väga tark poliitika hindu bensiini hinna tõttu tõsta,» ütles Josing ja lisas, et kütuse hinnatõus tõstaks otseselt jaehinda alla 1 protsendi.

Eesti Panga hinnangul kütusehinna järsk tõus eurole üleminekuks vajalikku inflatsioonikriteeriumit ei ohusta, sest paljud muud hinnad on viimasel ajal langenud.

Eesti kütusemüüjad tõstsid täna bensiini hinda krooni võrra ja diislikütuse hinda 60 sendi võrra.

Tagasi üles