L, 2.12.2023

Palgakärbe on puudutanud pooli Eesti elanikke

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Palgavähendus sõltub tööandjast
Palgavähendus sõltub tööandjast Illustratsioon: allikas Turu-uuringute AS, graafika Silver Alt

Turu-uuringute AS viis Postimehe tellimusel läbi uuringu, millest selgus, et ligi pooled vastanutest on saanud mingi moel tunda majanduslangust: neil on vähendatud põhipalka, töötunde, tulemuspalka või soodustusi, kirjutab Kaidi Kasenõmm ajalehes Postimees.


Samas ei ole 44 protsendil inimestest töötasu muutunud ning neljal protsendil on see isegi kasvanud. 30 protsendil küsitlusele vastanuist on vähendatud põhipalka, 13 protsendil vähendati tulemustasusid või kaotati need sootuks.

Tööaega on lühendatud 10 protsendil küsitletuist ja soodustused kaotati või on neid vähendatud 4 protsendil.

Töötasu vähenemist 5-10 protsendi võrra on tunda saanud ligi pool ehk 45 protsenti uuringus osalenust, 11-15 ja 16-20 protsenti on palka kärbitud viiendikul inimestest. Üle 20-protsendilist töötasu langust on tunda saanud iga kümnes küsitletu.

Paljud inimesed ei mõista aga, miks riigikogu palk ei vähene. «Vaadates, kuidas õpetajad peavad hakkama saama, mina küll ei mõista, miks neil see palk nii suur peab olema,» sõnas arvutigraafik Heigo Kütt.

Selle artikli täisteksti loe Postimehe paberversioonist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles