«Politsei pidas mind 2. mail kinni ning väideti, et olin sõitnud kollase tulega ristmikule ning sellega rikkunud liikluseeskirja,» kirjutas ettevõtja politsei liiklusringi listis. Kuna juht selle väitega ei nõustunud, siis keeldus ta kiirmenetlusest.
«Jäin ootama mingit otsust, seda aga ei tulnud. Protokolli sai lisatud minu elukoha aadress ning sinna ma mingit teadet ka ootasin. Oletasin, et ju siis ei olnud alust ning nii see asi jäi,» kirjutas mees. Augusti keskel sai ta aga kohtutäituri teate, et tema ettevõtete osalused on piiranguga kuni politsei 100-eurose trahvinõude rahuldamiseni. «Olin väga üllatunud, sest esiteks ei olnud saanud ma mingitki teadet, et mingi otsus on tehtud, ning teiseks on see täiesti ebaproportsionaalne piirang minu äriosangute suhtes,» on mees pahane.
Ta tõdeb, et sai advokaadiga nõu pidades teada, et teha pole midagi. «Politsei otsusele pead ise füüsiliselt järele minema ning kui seda ei tee, on see sinu traagika. Samas pidas ta (advokaat - toim) vajalikuks mainida, et tegelikult on antud olukord absurdne ja kodanike suhtes ebaõiglane, samas tuleb seda tema praktikas ka pidevalt ette,» meenutas mees. Juht tunnistab, et kodanikuna tekitab selline olukord riigi suhtes trotsi ja arusaamatust.
E-riigis võiks olla e-teavitus
Ettevõtja teeb ettepaneku, et e-riigi ajastul võiks küsida väärteoprotokollis lisaks ka e-maili aadressi ning/või mobiilinumbrit. «Kui on tehtud mingi otsus, siis on võimalik sellest ka isikule kiirelt teada anda kas SMSiga või siis meiliga,» tõi ta näite.