Puitbriketi ja pelleti ostmisel tuleks eelistada kohalikke tootjaid, sest Venemaalt ja Lätist imporditud küttematerjal võib olla ebakvaliteetne.
Ettevaatust Lätist ja Venemaalt pärit puitbriketiga
OÜ Briketipoisid tegevjuht Rivo Aunpu selgitas, et Eestis saadaolev puitbrikett pärineb kas kohalikelt tootjatelt, Lätist või Venemaalt. «Briketivalik on üsna kirju. Tavainimesele tunduvad kõik briketipakid üsna sarnased, olgu need siis Eestist või lõuna- ja idanaabritelt,» nentis tegevjuht.
Kuid Lätist ja Venemaalt toodav puitbrikett on Aunpu sõnul väga erineva kvaliteediga, kuna siia jõuab mitmete erinevate tehaste toodang. «Tihti jõuab imporditud puitbrikett Eestisse, kuna seda ei ole piisava kvaliteedi tõttu õnnestunud Põhjamaadesse realiseerida. Reeglina on kehvema kvaliteediga brikett ka soodsama hinnaga,» märkis ta.
Kõige suurem erinevus tuleb puitbriketi niiskusesisaldusest. «Kui puitbriketis on kõrge niiskusesisaldus, siis on selle kütteväärtus madalam, see jätab põlemisel rohkem tuhka ning säilib oluliselt vähem aega kui madala niiskusesisaldusega puitbrikett,» põhjendas Aunpu.
Seega tuleks ka puitbriketi pakkujatelt küsida toodete sertifikaati, et olla kvaliteedis kindel. Sertifikaadi peal peab olema kajastatud kindlasti toote niiskusesisaldus, tuhaprotsent ja kütteväärtus.
«Kogemused näitavad, et suurem küttematerjalide ostulaine saabub pärast esimesi miinuskraade, kuid ettenägelikumad inimesed hakkavad talveks valmistuma juba peale jaanipäeva,» märkis Aunpu ja lisas: «Tipphooaeg on septembri lõpp ja oktoober ning teine laine jaanuari lõpp ja veebruar.»
Tegevjuht usub, et külmal ajal küttematerjalide hind veidi tõuseb, kuna talvel on tooraine hinnad kõrgemad.