Elisa lubas «iludusvõistlusel», et 4G LTE800 üle-eestiline võrk on valmis 26. juuliks. «See oli reaalne aeg, mil teadsime, et korraliku kvaliteediga võrk on tegelikult ka valmis,» rääkis Kaarelson. Kuna esimeses voorus jäädi teiseks, siis osaleti teisel oksjonil, kust tuligi võit koos 4G litsentsiga. Litsentsi eest tuli maksta aga juba üle viie miljoni euro, kuna sagedusluba väljastati enampakkumisel.
«Meie vaatlused näitasid, et EMT ei lisanud mastidesse üle Eesti juunikuus 4G LTE jaoks sobivaid uusi 800MHz antenne, vaid lülitas 4G tugijaamad hoopis 3,5G või 2G olemasolevatesse 900MHz antennidesse,» väitis ka Kaarelson lisades, et EMT eesmärgiks oli võita esimene litsents ükskõik mis hinnaga.
«Paraku aga rajas EMT sisuliselt 4G võrgu, mis oma võimekuselt ei ületa 3,5G põlvkonna kiiruseid. Kõike seda kinnitasid ka Pemetel OÜ poolt läbi viidud mõõtmised, kus kiirused olid 3,5G võrgu väärilised,» väitis Kaarelson.
«Mis puutub mobiilse internet kiirustesse, siis tehnilise järelevalve ameti (TJA) mõõtmiste tulemusel pakub kiireimat internetti EMT,» lükkas Sepp aga taaskord Kaarelsoni väited ümber.
Sepa sõnul on EMT kasutanud küll LTE 800 välja ehitamiseks osaliselt 3G võrguga ühiseid antenne ja kaableid, aga see ei põhjustavat mingil moel leviala vähenemist või levikvaliteedi halvenemist 3G võrgus. 2G (GSM) võrguga puudub ühiskasutus täielikult.
«Vähe sellest, et EMT rikkus ära olemasoleva kliendikogemuse 2G ja 3,5G võrgus, ehitas ta välja ka puuduliku võimekusega 4G võrgu. Seda põhjusel, et esiteks ei laiendanud EMT 4G tarbeks oma transmissiooni võrku, vaid rajas selle 3,5G olemasolevatele ühendustele,» väitis aga Kaarelson. «Teiseks ei ehitanud EMT mastidesse uusi optilisi kaableid, vaid kasutas taas olemasolevaid 3,5G kaableid. Lisaks sellele ühendas EMT LTE800 tugijaama raadiosaatjad 2G või 3,5G antenni ühte pistikusse välistades võimaluse kasutada MIMO tehnoloogiat. See on tehnoloogia, mis kahekordistab kiirused ja teeb võimalikuks maksimumkiiruste kasutamise LTE võrgus,» väitis Kaarelson.