K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektri tootmine kasvas juunis 9 protsenti

Andrus Karnau
Elektri tootmine kasvas juunis 9 protsenti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Energia põlevkivikaevandus.
Eesti Energia põlevkivikaevandus. Foto: Raigo Pajula

Juunis kasvas elektri tootmine aastases võrdluses 9 protsenti ja tarbimine 2 protsenti. Sisemaine tootmine ulatus juunis 817 gigavatt-tunnini ja tarbimine 544 gigavatt-tunnini, teatas Elering.

Elektri tootmise suurenemise peamiseks põhjuseks oli elektri ekspordi mõningane kasv võrreldes aastataguse perioodiga, mida toetas süsinikdioksiidi kvoodi jätkuvalt madal hind.
Elektri kaubanduslik eksport kasvas eelmise perioodiga võrreldes 6 protsenti 421 gigavatt-tunnini. Ekspordi osakaalud jäid seejuures aastataguse võrreldes samaks – 97 protsenti Läti suunas ning 3 protsenti Soome. Elektri import vähenes seevastu 30 protsenti 144 gigavatt-tunnini. Elektri import Soomest moodustas juunis 92 protsenti ja import Eesti-Läti piiril oli 8 protsenti.
Lätis kasvas elektrienergia toodang juunis mullusega võrreldes 14 protsenti 368 gigavatt-tunnini. Toodangu mahu suurenemisele aitas kaasa suurenenud hüdroenergia tootmine – Daugava hüdroelektrijaamade kaskaad tootis juunis 8 protsenti rohkem elektrienergiat kui aasta tagasi. Läti elektrisüsteemi bilanss osutus aga toodangu kasvust hoolimata 158 gigavatt-tunni ulatuses negatiivseks.

Märksõnad
Tagasi üles