Räägime põgusalt ka piirkonna turvalisusest ...
Oleme sellele aastate jooksul kõvasti tähelepanu pööranud, alates valvekaamerate paigaldusest ja reaalajas jälgimisest kuni tänava- ja hoovivalgustuse parandamiseni – nüüdseks on ala sama turvaline kui iga teine aktiivses kasutuses olev linnaruum.
Kuivõrd auklikud tänavad ja muu rustikaalsus asjale jumet annab või vastupidi, arengut takistab?
Inimestele meeldib üldiselt ikka mugavus. Kuiv jalg on parem kui märg ja sile tee parem kui auklik. Õnneks on linn võtnud käsile Telliskivi tänava remondi, mis peaks valmima sügiseks.
Kui kõik läheb nagu planeeritud, saab sellest hea näide linna ja erasektori koostööst – meie ohverdame linnatänava jaoks veidi oma maad, linn ehitab välja ilusa tänava kergliiklustee ja parkimiskohtadega.
Plaanime korda teha ka tänava ja hoonestuse vahele jääva ala. Sinna on tekkinud mitmed toredad poed, mis müüvad Eesti disainerite ja käsitöömeistrite toodangut, kodusisustust ja mahekaupu – oleks ilus, kui nende poodide ees saaks mugavalt jalutada ja pargipingil aega veeta.
Jõudumööda parandame õueala ka oma territooriumil. Igal aastal on ikka midagi ilusamaks muutunud või midagi uut juurde tulnud.
Telliskivi tänava ümber ja loomelinnaku territooriumilgi on veel hulganisti, ütleme ... kasutuid retromaju – milline on sealkandis kinnisvara potentsiaal laiemalt, n-ö kohalikuna vaadates? Mis neist hoonetest-tehastest peaks saama?
Arvan, et kinnisvaraarenduses on igal pool (mitte ainult Põhja-Tallinnas) oluline mõelda loovalt. Ei ole ühtset lahendust kõigile hoonetele ja projektidele, samuti nagu ei ole asukohta või projekti, kus pole üldse vaja mõelda. Igal pool on võimalik midagi huvitavat korda saata ja igal pool on mingeid probleeme, millega tuleb tegeleda.