«Mul ei ole lemmikväetist, valin selle järgi, mida pikem on pakendil komponentide nimekiri,» mainib aednik, kes lisaks teada-tuntud lillede kasvatamisele testib ka uusi sorte. Kui katsealuste seemned on kasvuhoonesse külvatud, siis on põnev jälgida, kuidas uustulnukad tärkavad ja edenevad, peenrasse, kasti või amplisse istutamise järel juurduvad jne.
Väga hästi on Lilleparunite aia omaks võtnud näiteks täidisõielised lõvilõuad ja ämbliklilled. Kuna selles majapidamises on kombeks, et ühtki (lille)taime minema ei visata, siis on lisaks rõdukastidele suvelillemahutitena kasutusele võetud raudpajad, puukonteinerid, isegi vana paat ja Moskvitši pagasiruum. Neis õitsevad pelargoonid, kressid, sanvitaaliad, suuterad, maajalad jpt.
«Mulle meeldivad suured ja kõrged lilled. Millegipärast jäävad tänavu kosmosed üllatavalt madalaks, aga justkui vastukaaluks sellele on õied suuremad,» osutab aednik.
Vahel valib ta katalooge sirvides välja huvitava ja inspireeriva nimega taimed. Ühed sellised on äsja õide puhkenud daaliad «Pablo Picasso».
Tegelikult veetlevad aiandustalu perenaist eelkõige roosid, aga ka sõrmkübaralilled, kukekannused, eri kellukad ja hostad. Tema püsikupeenar on alati õites ja umbrohtu ei piira seal koorepuru, vaid hein.
Tulihingelised ökoinimesed
Lilleparuni aias ei kasutata keemilisi taimekaitsevahendeid, ainult mahutites õitsevaid suvelilli turgutatakse sünteetiliste väetistega, kuid nendegi asemele loodetakse tulevikus midagi looduslikku leida. «Oskused tulevad aastatega,» nendib aednik.
Leili ja Elar Piir kasvatavad oma pere tarbeks täiesti kemikaalivaba ja seega tervislikku aiakraami. Neil on köögivilja- ja ürdipeenrad, viljapuud ja marjapõõsad. Tänavuse maasikasaagi üle on nad eriti rõõmsad.