Ta selgitab lahti üheksa üldlevinud müüti selle ajaperioodi kohta.
20ndad eluaastad ei loe pikas perspektiivis midagi. Tõsi, tänastel 20-aastastel on majanduse keerulise olukorra tõttu raskem iseseisvaks saada ning vanematekodust lahkutakse sageli hiljem. Jay ütleb, et ka tänased noored peaksid selles vanuses hakkama tegema valikuid, mitte neid 30ndatesse edasi lükkama.
Leia oma unistuste töö ja ära vaata kõrvale. Liiga paljud 20-aastased arvavad, et nad peavad esmalt välja mõtlema, kelleks tahavad saada ja siis hoidma vaid seda sihti silme ees. Jay soovitab selle asemel koguda erinevaid kogemusi ja proovida erinevaid töid (unustamata muidugi oma tegelikku sihti). Tema sõnul on täiesti mõistlik teha ka tööd, mis on kaugel sinu unistuste ametist. Jay nimetab seda perioodi ka identiteedi kapitali kogumiseks.
Sa võid teha kõike, mida tahad. Ümberringi korrutatakse sulle seda nagu mantrat, kuid Jay arvates pole see tõsi. Ära lase end ära hullutada «lõpututest» võimalustest, vaid mõtle, mida sa tegelikult tahad teha. Võib-olla oled loobunud oma päris unistustest just sellepärast, et sulle pidevalt räägitakse neist lõpututest võimalustest.
Kui leiad enda jaoks ideaalse töö, siis see ei tundugi nagu töö. See on suur vale, sest töö on ikkagi töö, isegi kui oled kajakimatkade korraldaja või moelooja. 20ndates kipuvad inimesed asju vaatama kitsalt ja must-valgelt. Oleks justkui vaid kaks varianti – kas järgida oma kirge ja leida töö, mis justkui pingutusi ei nõua või aheldada end kirjutuslaua külge. Jay sõnul on õige töö leidmine ja sellega seotud ettekujutused sarnased abiellumist puudutavat – abielu puhul arvavad noored ka sageli, et kõige olulisem on kaaslase leidmine ja pulmad ning edasi kestab õnn justkui iseenesest igavesti. «Tõsi on aga see, et kõik ametid ja suhted nõuavad tööd ning pingutust,» ütleb Jay.