Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Eesti rahvusvahelistele sõpradele tutvustatakse täna meie IT-asjandust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kristina Traks
Copy
MKMi asekantsler Taavi Kotka.
MKMi asekantsler Taavi Kotka. Foto: Mihkel Maripuu

EAS korraldab täna seminari «Eesti – panustades nutikatesse lahendustesse», kus Eesti sõprade rahvusvahelisele kokkutulekule tulnutele tutvustatakse Eesti saavutusi IT-valdkonnas.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku avalöögina toimuva nutilahenduste seminari peakõnelejaks on tuntud Briti teadlane Conrad Wolfram, kes tutvustab uut arvutipõhise matemaatika õpetamise pilootprojekti Eesti koolides. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka esitleb Eesti valitsuse algatusi moodsa ühiskonna rajamisel. Erik Kruse Ericssonist räägib korporatsiooni Networked Society kontseptsioonist. Oma nutikatest keskkonnasäästlikest lahendustest kõnelevad ABB, CGI ja «Teeme ära!» esindajad. Lisaks tutvustatakse seminaril innovaatiliste idufirmade demolahendusi.

«Meie siin isekeskis peame dokumentide digiallkirjastamist ja loetud minutitega äriettevõtte asutamist täiesti loomulikuks, kuid mujal maailmas on see ikka veel midagi erakordset, mistõttu Eesti on siin jätkuvalt teenäitajaks. Kindlasti aitab see roll äratada huvi ja meelitada siia veelgi rahvusvahelisi kontserne, kes näevad Eestit kohana, kuhu luua kõrge lisandväärtusega spetsiifilisi oskusi nõudvaid töökohti, mis omakorda aitab meil IT-sektorit üha edasi arendada,» selgitas EASi juhatuse liige Martin Hirvoja. «Meie senised välisinvestorid on Eesti parimad reklaamimehed, kes tõmbavad üha uusi ja uusi ettevõtteid siia oma äri laiendama.» 

Ühe ettevõttena astub EASi seminaril üles CGI Eesti, kes osales ühe partnerina Eesti esimese kosmosesatelliidi maapealse juhtimissüsteemi väljatöötamises. Ettevõte on kosmosetarkvara juba aastaid arendanud – missioonijuhtimissüsteemid, maajaamade juhtimine, andmete arhiveerimine, orbiidi arvutamine jms. «Kosmosesektor on nii spetsiifiline, et ega inimestel üldiselt ettekujutust pole, mismoodi see toimib. Teatakse küll satelliitidega seotud teenuseid nagu näiteks televisioon või navigatsioon, ent oluliselt väiksem on teadmine, missuguseid lahendusi sektor ise vajab, et jõuda meile igapäevaselt oluliste teenusteni,» selgitas CGI Eesti kosmoseprojekti juht Andreas Sisask. 

Sel aastal osaleb Eesti sõprade kokkutulekul üle saja ettevõtja, poliitiku ja arvamusliidri 20 riigist. Osavõtjaid võõrustavad president Toomas Hendrik Ilves ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Tagasi üles