Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maailmapanga juhi hinnangul pole ükski riik rahutuste eest kaitstud

Jim Yong Kim. FOTO: SCANPIX

Maailmapanga (WB) juht Jim Yong Kim ütles reedel uudisteagentuurile AFP antud intervjuus, et ükski riik maailmas pole kaitstud vaesusest ja ebavõrdusest põhjustatud rahvarahutuste eest.

Kimi arvates peaksid kõik riigid tegema rohkem pingutusi kõige vaesema ühiskonnakihi elutingimuste parandamiseks.

«Vaesus ja ebavõrdsus on viimastel aastatel pannud aluse mitmetele rahvaliikumistele ja tervele meeleavalduste lainele. Ka need riigid, mis on alustanud programme vaesuse vähendamiseks, ei ole rahutuste eest kaitstud,» tõdes Kim.

«Rahval on praegu ennenägematu võim nõuda endale rohkem õigusi,» hoiatas Kim, kes tõi näiteks Brasiilias ja Türgis lahvatanud meeleavalduste laine.

Kimi hinnangul on need rahvarahutused parimaks näiteks sellest, et ükski riik ei tohi loobuda pingutustest ebavõrdsuse vähendamiseks ning kõige vaesemate ja kaitsetumate elutingimuste parandamiseks.

Lõuna-Korea päritolu Kim nimetati Maailmapanga etteotsa aasta tagasi. Kim lubas tollal, et tema ja Maailmapanga peamiseks eesmärgiks saab võitlus vaesusega.

Tagasi üles
Back