Ka AS Veepisara ärijuht Heidi Hendrikson kinnitas, et koguni 90 protsenti nende käest ostetud markiisidest on kodukasutuseks. «Tuba saab kuuma eest kõige tõhusamalt kaitsta väljastpoolt aknamarkiisiga või terrassimarkiisiga. Võrreldes rulooga on aknamarkiisi eelis see, et säilib vaade,» sõnas Hendrikson.
Päikesedekoori OÜ büroojuhi Yrjö Vahuri sõnul sõltub markiiside ostmine kodudesse eelkõige sellest, milline on üldine majanduslik olukord ja inimeste elujärg. «Majandusliku heaolu kasvades suureneb firmade kõrval ka eraisikute osakaal,» lisas ta.
Vahuri sõnul saab markiisiga rõdu või terrassi varjata lisaks päikesele ja vihmale isegi esimese lume eest. «Kuna Eestimaa suvi on lühike, on markiis abiks avatud pindade kasutusaja pikendamisel. Markiis ei lase tuppa ka liigset päikesevalgust, hoides sisustust pleekimise eest, samuti pikeneb aknaraami eluiga,» lisas Vahuri.
«Markiisi konstruktsioonid on kerged ja samas tugevad, valmistatud vastupidavast alumiiniumist, ning ka markiisikangad on vastupidavast materjalist ja immutatud kaitsevahendiga, et tõrjuda mustust, vett ja UV-kiiri,» ütles Vahuri. Ta lisas, et puhkeasendis kaitseb kassett kangast pleekimise eest ning ilmastikuolude eest saab markiisi lisaks kaitsta vihma-, päikese- või tuuleautomaatikaga. «Korraliku markiisi konstruktsioon peab kindlasti vastu 20–30 aastat, kangas vähemalt kümme aastat,» rääkis Vahuri. Samas rõhutas ta, et kõik markiisi konstruktsiooni osad peaksid olema roostevabad, et vältida roostet ja roosteplekke.
Õige paigaldus ja hooldus
Hendrikson rõhutas, et markiisi pikaealisuse tagab õige paigaldus ja hooldus. «Markiisi kaldenurk ei tohiks olla väiksem kui 25 sentimeetrit ühe meetri kohta, selline kalle tagab kanga pingsuse ja vihmavee äravoolu,» ütles Hendrikson.