K, 29.11.2023

TJA hindas uued elektrirongid nõuetele vastavaks

Piret Lakson
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Toomas Tatar/ Postimees

Tehnilise järelevalve amet (TJA) väljastas täna, 21. juunil Elektriraudtee AS-i uutele Stadler FLIRT tüüpi elektrirongidele loa, millega need on hinnatud nõuetele vastavaks.

Uus veerem läbis loa saamiseks kasutuselevõtu loa menetluse, mida koordineeris TJA koostöös Elektriraudtee ja Stadler Bussnang AG-ga.

«Väljastatud luba on peamiseks eelduseks uute, esmakordselt meie raudteevõrgustikul sõitma hakkavate rongide liinile minekuks. Kuus kuud väldanud sõidu- ja seisukatsetused olid edukad ja kinnitasid  uue veeremi vastavust Euroopa Liidus ja Eestis kehtivatele nõuetele,» kommenteeris tehnilise järelevalve ameti peadirektori asetäitja Anvar Salomets.

Kohapealsete katsetuste eesmärk oli veenduda uue veeremi ja Eesti raudteevõrgustiku koostoimes, samuti kontrollida veeremi võimekust opereerida ohutult ning vajadusel seda täiendavalt häälestada. Katsetused viidi läbi vastavalt TJA poolt heakskiidetud programmile, mis sisaldas veeremi kõikide kriitiliste osade kontrolli. 

Erilist tähelepanu pööras TJA katsetustel sõiduohutusele, nii pidurite efektiivsusele kui ka sõidustabiilsusele, ning reisijatele mõeldud funktsionaalsuste kontrollimisele.

Esimesed uued elektrirongid annab Elektriraudtee kõigi eelduste kohaselt käiku esimesel juulil ja need hakkavad teenindama Aegviidu, Paldiski ning Keila liine.

Uute diiselrongide katsetused on käimas ning otsus nende sobivusest ja nõuetelevastavusest tehakse eeldatavalt selle aasta augustis.

TJA viib koostöös rahvusvahelise organisatsiooniga Operation Lifesaver Estonia (OLE) läbi teavituskampaania, et  informeerida sihtgruppe uute rongide kasutusele võtmisega seotud muudatustest. 

Uued rongid on vaiksemad ning nende kiirendus kohaltvõtult suurem, seetõttu tuleb liiklejatel ohutuse tagamiseks olla senisest veelgi tähelepanelikum ning järgida liiklusreegleid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles