Eestlased ostavad Leedu kalalaevu koos kalapüügikvootidega

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalapüük
Kalapüük Foto: Henn Soodla / Pärnu Postimees

Eesti kalapüügifirmad kasutavad ära segadust Leedu kalapüügisektoris ja suurendavad oma kalapüügikvoote Leedu kalalaevade ostmise teel, kirjutab Leedu ajaleht Lietuvos Zinios.

Eesti firmad Ramsun ja Monistico asutasid hiljuti Klaipedas oma tütarfirmad, mille abil on juba ostetud neli Leedu kalalaeva. Alused jäävad Leedu laevaregistrisse ja seilavad Leedu lipu all ning Eesti ettevõtted saavad ära kasutada alustele määratud kalapüügikvoote.

«Oleme ostnud laevu ja plaanime sinna edasi laieneda, et suuremaid kvoote saada ja Eestisse rohkem kalu tuua,» ütles OÜ Monistico juhatuse liige Arne Salong BNS-ile. Seda, mitu laeva ettevõte Leedus omandanud on, ei soovinud Salong konkreetselt öelda. «On ostetud mitmeid ja on plaanis veel mitmeid osta,» märkis ta.

«Kalapüügikvoot on sellega oluliselt suurenenud,» lisas Salong. Kuna Salongi sõnul on asjaajamine Leedus veel pooleli, siis ei soovinud ta tehingutest täpsemalt rääkida.

Kalafirmad prognoosivad, et tänavu müüakse lisaks neile neljale alusele Leedust Eesti ettevõtetele veel kuni kaheksa Läänemerel tegutsevast kalalaeva, kokku püüab Läänemerel kala 26 Leedu alust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles