Tesieks suuremaks probleemiks on investeeringute suurus. Eestis kehtestatud investeeringu nõue on 65 000 eurot. Enamikul riikidest jääb minimaalne investeeringu nõue vahemikku 250 000 kuni 500000 eurot, seega tuleks see Eesti kontekstis läbi mõelda ja vajadusel regulatsiooni täiendada.
«Miski ei keela meil võtmast vastu otsust säilitada ka tänane investeeringu nõue ja riigis viibimise kohustus ja luua juurde uus võimalus, kus mitmesaja tuhande või poole miljoni euro suuruse investeeringu puhul reaalmajandusse oleks elamisloa kriteeriumid juba leebemad,» lausus Palts.
Kolmandaks probleemiks on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja hinnangul sisserände piirarvu põhjendatus. Eestis on kehtestatud sisserände piirarv 0,1 protsenti Eesti alalisest elanikkonnast, mida Vabariigi Valitsus on vähendanud enamasti kuni 0,075 protsendini ehk veidi üle 1000 inimese aastas. Kuigi analüüs otseselt sellele küsimusele ei keskendunud, on selle koostajate hinnangul siiski oluline kaaluda, kas välisinvestorite puhul on nende hulga kunstlik piirarvuga piiramine üldse vajalik ja mõistlik.
Sisekaitseakadeemia Migratsiooniuuringute Keskuse juht Kert Valdaru selgitas, et riigid, kus võeti kasutusele esimesed välisinvestoritele suunatud programmid, on ka need riigid kuhu täna läheb umbes 50 protsenti Aasia haritud tööjõust. Näiteks USA, Kanada ja Austraalia. Riigid aga, kus selle teemaga hakati hiljem tegelema, sinna voolab odavam tööjõud.
«Eesti võiks kaaluda teiste riikidega konkurentsis püsimiseks investeeringuteks ettenähtud elamisloa tingimuste paindlikumaks muutmist,» ütles Valdaru.