/nginx/o/2013/05/17/1761160t1h0ef6.jpg)
Venemaa uurimisorganid esitasid Rosbanki juhatuse esimehele Vladimir Golubkovile süüdistuse eriti suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises süüdistatakse panga vanem-asepresidenti Tamara Poljanitsõnit ning mõlemat ähvardab seitsmeaastane vabadusekaotus.
Venekeelne BBC kirjutab, et Golubkov nõudis oma alluva vahendusel äriettevõtte juhilt mitmete miljonite dollarite suuruse valuutalaenu tähtaja pikendamise ja intressi vähendamise eest enam kui miljoni dollari suurust tasu. «2012. ja 2013. aastal sai ta selle summa mitmes osas. Viimase, viie miljoni rubla suuruse osa kättesaamisel Golubkov ja Poljanitsõn vahistati,» seisab uurimisorganite teates.
Rosbank kuulub kolmekümne Venemaa suurema panga hulka. 82,4 protsenti pangast kuulub Prantsuse finantsgrupile Societe Generale.