Kokkuhoid algab pisikuludest
«Kindlasti tuleks enne remonti teha korralik üldkoristus ja põhjalik nimekiri kõigest, mida võib vaja minna,» soovitab naine. Kalkulatsioonidesse tuleks arvestada ka töö- ja kaitsevahendid ning nende puhastuseks vajalik kodukeemia.
Üle tasub vaadata seegi, mis kodus või emal-isal kapis juba niigi seisab. Laena sõbralt redel, trell või muu tööriist, mida ainult selleks korraks vajad. Ehituspoest tuleb osta kõik remondiks vajalik korraga, nii saad oste ja kulutusi paremini kontrollida.
Poes tasub end vormistada püsikliendiks – võtab küll rohkem aega, aga võimalus soodustust saada on palju suurem.
Kindlasti arvesta materjale ostes varuga – kõike tuleks osta vähemalt viis protsenti rohkem, kui vajad mõõtude-kalkulatsioonide järgi. Nõnda säästad ka aega ja raha – materjal ei saa keset (t)ööd otsa ja sa ei pea liitri värvi pärast uuesti poodi sõitma. «Kütus ja aeg ju ka maksavad,» selgitab sisearhitekt.
Bauhofi äriteeninduse müügijuht Ave Pajo kinnitab, et kõige sagedasemad apsakad, millega kliendid jändavad, on vale materjali ostmine tegemata eeltöö tõttu, vales mahus materjali ostmine mõõtmise ja planeerimise tegemata jätmise tõttu ning samuti lisatarvikute ja kõikide tööks vajalike asjade alahindamine.
Näiteks on palju juhtumeid, kus inimene ostab poest hunniku laminaatparketti ning lahkub sellega poest ainult selleks, et paari tunni pärast tagasi tulla – vaja on ka aluskatet, liiste, tarvikuid ja tööriistu. «Seepärast tuleks enne ehituspoodi suundumist läbi mõelda, mida, kui palju, mis mahus ning mis hinnaga saada loodetakse,» soovitab ka Pajo, et enne sisseostude tegemist tasub kodus kord majja lüüa ja vaadata, mis olemas, mis vanaks läinud ja mis puudu.