T, 6.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektrilevi investeeris esimeses kvartalis üle 16 miljoni euro

Tiina Talse
, majandusajakirjanik
Elektrilevi investeeris esimeses kvartalis üle 16 miljoni euro
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
OÜ Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.
OÜ Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Tänavu esimeses kvartalis investeeris Elektrilevi võrgu uuendamisse ja ehitusse 16,2 miljonit eurot, mis on 5,2 protsenti rohkem kui samal perioodil aasta varem.

Lõviosa investeeringutest on suunatud võrgu uuendamiseks ja ohutuse tagamiseks, lisaks ehitas ettevõte uusi võrguliitumisi ja paigaldas kaugloetavaid arvesteid.

Aasta esimese kolme kuuga ehitati kokku 239 kilomeetrit uut liini, millest ligikaudu poole moodustasid maakaabelliinid. Elektrilevi paigaldas 82 uut alajaama.

«Oleme maakaabli kõrval suurendanud kaasaegse ja praktiliselt ilmastikukindla õhukaabli osakaalu, et vähendada rikkeid võimalikult jõudsalt. Õhukaabel on mõistlik lahendus vähesema tarbijatearvuga madalpingeliinidel, kus samas suured puud liine ei ohusta,» rääkis Elektrilevi juhatuse esimees Tarmo Mere.

Tema sõnul näitavad rikete vähendamiseks tehtud jõupingutused esimesi vilju, ehkki oma osa heades näitajates on ka mullusest rahulikumatel ilmaoludel. Rikkeid oli Elektrilevi võrgus esimeses kvartalis 2759 ehk aasta varasema 5459-ga võrreldes poole vähem.

Tänu võrku paigaldatud automaatikale ja kaugjuhitavatele seadmetele, efektiivsemaks muudetud rikkebrigaadide töökorraldusele ja väiksemale rikete arvule sai Elektrilevi rikked ka kiiremini kõrvaldada. Rikke tõttu elektrita jäänud majapidamine pidi esimeses kvartalis voolu taastamist ootama keskmiselt 62 minutit, aasta varem aga 109 minutit.

Elektrilevi investeerib tänavu 112 miljoni eurot.

Märksõnad
Tagasi üles