N, 7.12.2023

Küttekulud olid märtsis Tallinnas väiksemad kui mujal

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Soojustamata kortermaja küttearved on suuremad.
Soojustamata kortermaja küttearved on suuremad. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) uuringust selgus, et mujal Eestis tuli ühe ruutmeetri kütmise eest märtsis  keskmiselt tasuda 1,76 EUR, samas kui Tallinnas oli see 1,64 EUR.

 EKÜL Tallinna ja Harjumaa büroo juhataja Raimo Jõgeva sõnul on viimase aastaga märgatavalt kahanenud soojusenergia kulu erinevus ühe ruutmeetri kütmise kohta küsitluses osalenute vahel, teatas korteriühistute liit. «Parimad tulemused on saavutatud täielikult renoveeritud kortermajades, mis ületavad ka viimasel kümnendil ehitatud elamute omi.»

 Jõgeva sõnul saavutati head tulemused tervikrenoveeritud korteriühistutes - näiteks KÜ Õismäe tee 124 ja ka päikesepaneelid paigaldanud KÜ Õismäe 11. Veebruaris tootsid päikesepaneelid elektrienergiat 0,766 KWh ja märtsis juba esimese 12 päevaga 1,06MWh. «Soodsam küttekulu oli veebruaris 5,92 KWh ja 0,62€ 1m² kohta, mis on keskmiselt 6 korda väiksem kõige suuremate küttekuludega majadest. Kõrgemad kulunäitajad vastavalt 38KWh ja 3,49€ 1m² kohta. Keskmine soojusenergia 1MWh hind oli 73,33 ja 1m³ tarbevee soojendamise hinnaks oli 4,28€. Küsitluses osalenute majade keskmine toatemperatuur jäi 21˚C piiridesse,» rääkis Jõgeva.

Varasematel aastatel erinesid korterelamute näidud üle 11 korra. «See näitab terviklike renoveerimistööde suurt kasvu, millega on saavutatud märkimisväärne energiasääst. Osaliselt renoveeritute puhul on sääst oluliselt väiksem. Parimate küttekulude näitajatega korteriühistutes on ka elanike suurim rahulolu ja tunduvalt väiksemad maksed,» selgitas Jõgeva. Vastanud ühistuid oli kokku veidi üle kahesaja, vastanud jagunesid pealinna ja muu Eesti vahel enamvähem pooleks, teatas korteriühistute liit..

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles