«Ja uskuge, et nii mõnigi kahtleja, kardina vahelt piiluja ja isegi vastuseisja on varsti, töökindad käes, labida ja rehaga kaasa aitamas või vähemalt tunnustust avaldamas. Hea ja kaunis algatus ei jäta kedagi ükskõikseks,» oli Villem kindel. «Ent kauneid korterelamute hoove meil veel kahjuks napib,» nentis ta.
Villemi sõnul võiks Eesti eeskuju võtta näiteks Soomest, Rootsit ja Taanist, kus on kortermajade ümbruse haljastus väga hästi läbi mõeldud. Neis riikides on pikaaegsed traditsioonid ja palju ühist tegutsemist.
Aedniku hinnangul võiksime ka meie jõuda selleni, et majade ümbruse haljastamist planeerivad üheskoos mitu sama piirkonna ühistut.
«Ühiselt tegutsedes haarame oluliselt suurema heakorrastatava ala ning loome avaramad võimalused ühiskasutatava puhkeinventari soetamiseks, paigaldamiseks ja kasutamiseks. Vähem tähtis ei ole läbi ühistegevuse oma kodutunde kujundamine,» rääkis Villem.
«Nähes aga inimeste üha suurenevat huvi oma ümbruse heakorrastamiseks, võib arvata, et mõne aasta pärast on olukord juba palju parem ning ühiselt planeerimist oluliselt rohkem,» avaldas Villem lootust.
Tihtipeale ei söandata haljastust ette võtta raha pärast, kuid teemasse süüvides ja lahendusi otsides saab üsna soodsalt ja küllalt lihtsa vaevaga luua endale kena majaümbruse. Kui majaelanikud on haljastusplaani heaks kiitnud, võib küsida kohalikult omavalitsuselt projektitoetust.
Suuremat sorti haljastamisele tuleb teha küll põhjalik eeltöö, kuid keegi ei keela projektita näiteks muruplatsi korrastada, lillepeenart rajada, põõsaid istutada, mänguväljakut või puhkeala korrastada.