R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Krugman: majanduskriisi halvim osa võib olla läbi

Mari Kamps
, toimetaja
Facebook
Comments
Nobeli majanduspreemia laureaat Paul Krugman
Nobeli majanduspreemia laureaat Paul Krugman Foto: Reuters / Scanpix

Nobeli majanduspreemia laureaadi Paul Krugmani sõnul võib globaalse majanduskriisi halvim osa olla läbi, kuid varajane kosumine pole tohutute võlgade tõttu tõenäoline.«Ma jagan optimismi selles osas, et halvim võib olla läbi,» rääkis ta rahvusvahelisel finantsfoorumil AFP vahendusel.

Erinevad indikaatorid vihjavad sellele, et langustempo on lõdvemaks muutunud, rääkis Princetoni ülikooli professor Krugman.

Tema sõnul on laenuraha hakanud liikuma, toetudes Föderaalreservi ja teiste keskpankade interventsioonidele, mille eesmärgiks on lõdvendada rahaturgudele avaldatavat survet.

Majandusprofessori väitel on kõik jutud toibumisest enneaegsed ja seda näiteks ülemääraste võlgade tõttu finantssüsteemis ja kodumajapidamistes üle kogu maailma.

Ta kutsus valitsusi üles tugevdama finantsturgude korrastamist, et vältida kriiside kordumist. Valitsused peavad tegutsema otse finantsinstitutsioonide selja taga, lisas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles