T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

RSA Kindlustus: üleujutusaladel asuvad hooned tasub üle kontrollida

Liis Velsker
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Rüsijää ja üleujutus Paikusel politseikooli ja Pardi tänava vahelisel lõigul.
Rüsijää ja üleujutus Paikusel politseikooli ja Pardi tänava vahelisel lõigul. Foto: Ants Liigus

Kuna kevade tulek ja lume sulamine toob kaasa suurveest tingitud veekahjude suurenemise, siis Eesti üleujutusaladel paiknevate hoonete omanikel tasub oma vara üle kontrollida, teatas RSA Kindlustus.

Eriti tasub silma peal hoida Lõuna-Eestis ja Emajõega piirnevatel aladel ning üleujutusohu hindamisel aitab maa-ameti üleujutusalade kaart aadressil http://geoportaal.maaamet.ee.

«Suurveeohtlikes piirkondades on soovitav maja esimeselt korruselt väärtuslikumad asjad kõrgemale tõsta või lausa mujale viia. Samuti tuleb olla valmis evakueerumiseks ning olla vajadusel ühenduses päästeametiga. Kui vesi on juba majja tunginud, siis kõigepealt tuleb jälgida, et inimesed ohtu ei sattuks,» rääkis RSA Kindlustuse vanemkahjukäsitleja Marge Pulk ja lisas: «Juhul kui üleujutus ohustab ainult vara, tuleb kindlustuspoliisi olemasolul pöörduda kindlustusseltsi poole, kes aitab kas vara päästmise või ajutise elukoha leidmisega.»

Kui vesi taandub, tuleb kohe hakata kuivatama ja õhutama, veendudes enne, et elektrisüsteemid ei ole saanud kahjustada. Kuivatamiseks tuleb alustada kütmist ja kasutada võimalusel niiskuseimureid. Kindlustus maksab reeglina ka elektri ületarbimisest tingitud lisakulu. Kui kindlustus puudub, siis kiire kuivatamine võib päästa suuremast kahjust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles