N, 7.12.2023

Kuressaares tegutsev jõhkard laseb kasse õhupüssist

Hanneli Rudi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Kuressaares kasside turvakodu pidulikul avamisel käis käest kätte röntgeniülesvõte kassist, kel keres õhupüssikuul. Turvakodu vabatahtlike sõnul ei ole fotol olev kass Malvin ainus ohver, sest pärast avamist toodi varjupaika ka teine, kahe kuuliga pihta saanud kass.

Loomaarst Margus Birkenfeldt ütles, et erinevalt merikotkast on kassi organism tugevam ja tema teada ükski kass tinamürgitusse surnud ei ole, kirjutab Saarte Hääl.

«Kuul kas mädaneb välja või haav kasvab kinni ja tavaliselt omanik ei märkagi seda,» sõnas Birkenfeldt. Ta selgitas, et kuuli ümber tekib kaitsekiht, mis kapseldab mürgi, nii et see ei saa organismi immitseda. Halvem on lugu tohtri sõnul siis, kui kuul tabab luid.

Politsei pressiesindaja Kaja Kuke andmetel on sellel aastal politseile laekunud kaks teadet loomade võimalikust väärkohtlemisest Kuressaares.

Algatatud on üks menetlus, kus väljaselgitamisel on võimalik õhupüssist tulistamine ja tuvastamisel selle teo toimepanija.

Menetlust alustati loomakaitseseaduse paragrahvi 66 lõike 1 alusel, mis käsitleb looma suhtes lubamatu teo toimepanemist. Süüdlase väljaselgitamisel ootab teda karistusena rahatrahv kuni 200 trahviühikut ehk 800 eurot.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles