L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Moskva loodab South Streami enne Nabuccot käivitada

Oliver Tiks
, reporter / toimetaja
Facebook
Comments
Venemaa sõlmis reedel South Streami gaasijuhtme ehitamise lepingud Itaalia, Bulgaaria, Kreeka ja Serbiaga, et kiirendada töid ja jõuda ette võistlevast Nabucco gaasijuhtme projektist.
Venemaa sõlmis reedel South Streami gaasijuhtme ehitamise lepingud Itaalia, Bulgaaria, Kreeka ja Serbiaga, et kiirendada töid ja jõuda ette võistlevast Nabucco gaasijuhtme projektist. Foto: AP / Scanpix

Vene energeetikaminister Sergei Šmatko usub, et Moskva eestvedamisel ehitatav gaasitrass South Stream saab valmis enne Euroopa Liidu konkureerivat projekti Nabucco.


«South Streamil on kõik võimalused saada realiseeritud enne Nabuccot,» tsiteerisid täna Šmatko arvamust nii Interfax kui RIA Novosti. «Me alustame selle projekti teostamisega väga varsti,» kinnitas minister.

Musta mere põhja plaanitava South Streami projekti juhivad venelaste Gazprom ja itaallaste Eni ning selles osaleb ka mitu Balkani riiki.

Eelmisel nädalal otsustatikahe maa peaministrite Vladimir Putini ja Silvio Berlusconi kohtumisel Sotšis suurendada rajatava juhtme potentsiaalset võimsust 31 miljardilt kuupmeetrilt 63 miljardi kuupmeetrini aastas, vahendas AFP.

Moskva on korduvalt kritiseerinud euroliidu konkureerivat Nabucco projekti, mis tooks Kesk-Aasia gaasi tulevikus Euroopasse läbi Türgi territooriumi, et vähendada euroliidu sõltuvust Vene tarnetest ja hoiduda uutest gaasikriisidest.

Eksperdid kahtlevad, kas mõlema suure toru jaoks piisaks Kaspia regioonis maagaasi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles