T, 5.12.2023

Suuremate elektrimüüjate üldteenus oli märtsis elektripakettidest kallim

Andrus Karnau
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elektriarved jätkavad üllatamist.
Elektriarved jätkavad üllatamist. Foto: SCANPIX

Elektri üldteenus oli märtsis kallim populaarsemast fikseeritud hinnaga ja muutuva hinnaga elektripaketist, teatas hinnavõrdlusportaal Energiaturg.ee.

Energiaturg.ee juhtiv analüütik Pirmin Tamme sõnul olid üldteenuse hinnad avatud elektriturul esmakordselt populaarseimast fikseeritud hinnaga paketist kallimad, seni on kõige soodsam olnud muutuva hinnaga paketivalik.
Üldteenuse marginaal oli ühe kWh kohta märtsis suurematest elektrimüüjatest kõige soodsam VKG Elektrivõrkudel, 0,49 senti koos käibemaksuga, millele järgnesid Imatra Elekter 0,7 ja Eesti Energia 0,72 sendise marginaaliga.

Soodsaima hinnaga üldteenust pakkunud võrguettevõtja VKG Elektrivõrkude kliendil tuli märtsis maksta 4 protsenti suurem arve kui populaarseima börsihinnaga paketi tarbijal ja sama võrguettevõtja üldteenus oli kaks protsenti kallim kui populaarseim fikseeritud hinnaga pakett.

Näiteks maksid märtsis 10 000 kWh aastatarbimisega eramu omanikud kõige populaarsema börsihinnaga paketi puhul 47,61 eurot samas kui VKG Elektrivõrkude üldteenuse tarbija arve tuli 49,69 eurot. Kõige populaarsema Eesti Energia fikseeritud hinnaga 12-kuuse paketi maksumus ulatus märtsis 48,71 euroni.

Energiaturg.ee võrdles lisaks üldteenuse hindadele eraklientide seas kahte kõige populaarsemat paketti: fikseeritud pakettidest Eesti Energia fikseeritud hinnaga 12-kuust paketti ja muutuva hinnaga pakettidest 220 Energia börsihinnaga ettemaksuta paketti. Arvutused tuginevad Eesti Energia poolt 12-kuulisele paketile pakutud fikseeritud elektrihinna ja 220 Energia ilma ettemaksuta börsihinnaga marginaali detsembrikuu aritmeetilisele keskmisele, mis Eesti Energia avalike hinnakirjade järgi oli 5,845 senti/kWh ja 220 Energial vastavalt 0,2425 senti/kWh. Hindade arvutamisel on aluseks võetud vastavate võrguettevõtjate tüüpkoormusgraafikud ja Nord Pool Spoti Eesti hinnapiirkonna 2013. aasta märtsikuu tunnihinnad.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles