Koduaias Nõmmel on Vootelel praegu ainult paar pesakasti, mida külastavad tihased. Pesakast on tegelikult olemas ka kuldnokale, kuid neid millegipärast aeda eriti ei tule.
Vootele sõnul on kõige toredam ehitada pesakasti just kuldnokale, kelle majake tuleb paigutada nii, et ava oleks päikesetõusu poole. Lisaks soovitas Vootele kuldnokale teha ava alla pirru, millel lind laulda saaks. «Kuldnokk tuli hommikuti ikka pulga peale ja laulis päikesetõusule. Ta oli nii rõõmus – nii lehvitas tiibu,» mäletab linnuhuviline.
Samas ei soovita ornitoloogiaühing pesakastile istepulka panna. «Lindudele seda vaja ei ole, kuid kassidele ja teistele röövlitele on see hea toetuspunkt,» hoiatavad nad. Samas nõustuvad linnuasjatundjad, et lennuava võiks avaneda lõunasse või itta, kindlasti mitte põhja ega selles paigas valitsevate tuulte suunas (Eestis enamasti läänest).
Vootele arvates on oluline seegi, kui lähestikku pesakastid aias paigutada. «Mul naabril oli suur kast ja sinna oli tehtud sisse viis auku, nii et viis vaheseintega puuri oli kõrvuti. Heal juhul oli seal ainult üksainuke linnuke sees. Mitte kunagi ei tulnud neid sinna rohkem,» nentis ta.
«Nad ei talu teist lindu kõrval – pesakast on ju ikkagi linnu valdus. Pesakaste ei tohiks väga tihedalt panna. Esimene lind võtab valduse ära ja teised ei tohi liiga ligidale pesa teha,» selgitas Vootele.
Ornitoloogiaühingu juhistel võivad kuldnoka, varblase ja piiritaja pesakastid paikneda lähestikku või isegi mitu tükki ühel puul. Tihased ja enamik teisi linde liigikaaslasi väga lähedal näha ei taha ja vajavad suuremat territooriumi. Nende pesade vahe võiks olla vähemalt 15 meetrit. Kõige parem on teha pesakaste eri liikidele, siis ei häiri elanikud üksteist ja on endal ka põnevam.