Päevatoimetaja:
Angelina Täker

Loomakaitsjad soovitavad mahemune

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Tiina Kaukvere
Copy
Kikerikii ökomunad.
Kikerikii ökomunad. Foto: Liis Treimann

Lihavõttepühade eel teatab Eesti Loomakaitse Selts, et masstootmises elavad kanad vaid A4 suurusel paberilehel.

«Tänapäeval on enamus poelettidele jõudvatest kanamunadest pärit masstootmisest, kus igal linnul on kasutada A4 suuruse paberilehe jagu ruumi,» ütles Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Evelyn Valtin. «Kuigi alates 2012. aastast hakkas kehtima täiustatud puuride nõue, mille järgi peab kanadel olema nii pesa, allapanu kui ka õrs, ei võimalda ka nendele nõuetele vastavad puurid kanadele neile loomuomast eluviisi,» lisas ta.

Seetõttu on seltsi hinnangul loomasõbralikumad tootmisviisid mahetalupidamised ja vabapidamised. Mahetalupidamises ning vabalt peetavad kanad saavad välitingimustes ringi jalutada. Lisaks õues viibimise võimalusele on kanadele tagatud rohkem ruumi ning võimalus muneda pesasse, olla õrtel, siblida ning mahetootmises ka liivavanne võtta.

Loomakaitse selts soovitab tarbijatel jälgida pakendil olevat märgistust, et teada saada, millisest tootmisviisist munad pärinevad.

Munade tootmisviisid on järgmised:

0 - tunnustatud mahemunad

1 - vabalt peetavate kanade munad

2 - õrrekanade munad

3 - puuris peetavate kanade munad

Tagasi üles