Seleenimune müüb Linnu Talu, selle ärijuhi Jarno Hermeti kinnitusel on seleeniga rikastatud munades kaks korda rohkem looduslikku seleeni kui teistes munades. Hermet lubab, et seleenimunade söömine lükkab näiteks edasi vananemisprotsessi ja tugevdab immuunsüsteemi.
«Seleeni antakse kanadele söödaga ning topeltkogus seleeni ongi söötade ainus erinevus,» selgitas Hermet. Muus osas ei erine seleeniga munad teistest munadest.
Eesti Maaülikooli veterinaarteadlane emeriitprofessor Harald Tikk kinnitab, et seleenisisaldus on sööda tõttu tõesti nendes munades suurem. «Selles ei tasu kahelda,» ütleb ta. Küll aga tuleks veidi skeptilisemalt suhtuda reklaamlausesse «eriti kollase rebuga muna».
Tööstuses lisatakse söödale Tiku kinnitusel taimseid värvaineid – karotenoide. Näiteks lisatakse kuldkollast värvi munarebu saamiseks söödale jahvatatud paprikat. «See on küll looduslik, aga värvitud rebu ei ole sellegi poolest grammigi parem,» kinnitas Tikk.
Kui Tallegg väidab, et kollased munad on E-vitamiini rikkad, sisaldades 3,6 korda rohkem E-vitamiini kui tavalised kanamunad, siis Tikk kinnitab, et E-vitamiin rebu kollasemaks ei muuda. Talleggi «kollased munad» võivad küll E-vitamiini rikkad olla, kuid siis on söödas lisaks värvainetele veel ka E-vitamiini. Loomult kollased munad E-vitamiini rohkem ei sisalda.
Erisöödaga toidetakse ka neid kanu, kes munevad «tervisemune». «Tervisemunade sööt on linaõli sisaldusega, et tõsta Omega-3 rasvhapete sisaldust munades,» kinnitas Talleggi turundusjuht Triin Kõrgmaa, kelle kinnitusel sisaldab üks Talleggi tervisemuna 400 milligrammi Omega-3 rasvhappeid.