Millised on kolm tähtsaimat tehnoloogilist uuendust, mis muudavad järgmise kümne aasta jooksul meie igapäevaelu?
Üha rohkemates sektorites hakatakse rakendama masinõpet – isesõitvatest autodest kuni paremate haridussüsteemideni, algharidusest kutsehariduseni ja täiendusõppeni. Tööstuslikus biotehnoloogias avab uuele ajajärgule ukse sünteetiline bioloogia oma toitumis-, vaktsiinide-, kemikaalide- ja kütustealaste rakendustega.
Järgmise kümne aasta jooksul hakkavad kolm miljardit inimest peamiselt tänu odavate nutitelefonide ja tahvelarvutite levikule esimest korda internetti kasutama, andes oma panuse globaalsesse innovatsiooni. Neist saavad kliendid, ettevõtjad ja rahvahankeline tööjõud – olles omavahel globaalses majanduses seninägematu ulatusega seotud.
Kas inimesed suudavad tehnoloogiauuenduste üha kiireneva tempoga kaasa minna? Kas võib juhtuda, et ühel hetkel ei suuda nad enam kõiki uuendusi omaks võtta ja väsivad nendest?
Mingi hulk inimesi jääb muutuste aina kiireneva tempo tõttu maha. Inimloomuses ja -kultuuris toimuvad muutused on võrreldes tehnoloogiamaailmas toimuvatega üliaeglased. Tehnoloogia on saanud inimliigi evolutsiooni peamiseks vedajaks.
Millised uued tehnoloogiad ja innovatsioonid teile praegu erilist huvi pakuvad?
Kvantarvutid, robootika, tehisintellekt, sünteetiline liha ja mikroobiline põllumajandus. Oleme sisenemas erinevaid teadusi kokku põimivasse intellektuaalsesse renessanssi. Pole paremat aega olla tehnoloogiatudeng, pole paremat aega asutada oma ettevõte, pole paremat aega millegi uue õppimiseks. Üksikisikud, kellel on head ideed, omavad praegu rohkem mõju kui kunagi varem.
Kas teil on veel mingeid täitmata ambitsioone?
Mind motiveerib mänguline püüdlus eluaeg midagi uut õppida ja sümboolse surematuse otsimine. Samuti on mul plaanis lennata ümber Kuu selle pinnast mitte eriti kaugel asetseval orbiidil. Olen nõus kihla vedama, et Musk muudab selle taskukohaseks.