R, 1.12.2023

Microsofti tabasid pistisesüüdistused

Kalev Aasmäe
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Microsofti logo.
Microsofti logo. Foto: SCANPIX

USA justiitsministeerium ning finantsjärelevalveasutus SEC on alustanud Microsofti Hiina, Rumeenia ja Itaalia üksuste töötajate väidetavate pististepakkumiste uurimist.

Ettevõtte tegevuse uurimist alustati peale seda, kui selle endine töötaja andis USA ametivõimudele vihje, et nimetatud riikides anti ettevõtte töötajate poolt riigiametnikele suuremahuliste tarkvaralepingute sõlmimiseks pistist, kirjutab Reuters Wall Street Journalile toetudes.

Microsoft teatas eile, et viib ettevõttes läbi sisejuurdluse ning pakub USA ametivõimudele süüdistuste uurimisel igakülgset abi.

SEC ja USA justiitsministeerium eile Reutersile teemakohast kommentaari anda ei soovinud.

Sarnased süüdistused on USA tarkvaraettevõtete puhul üsna tavalised.  IBM nõustus Lõuna-Korea riigiametnikele ebasobivate kingituste tegemise eest 2011. aastal maksma 10 miljonit dollarit kahjutasu, kohtuasi ei ole aga veel lõplikku lahendit leidnud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles