1. Põhiliseks probleemiks, miks müük venib, on sobimatu müügihind müüjale ja sobimatu ostuhind ostjale.
2. Enne kinnisvara müüki panemist on soovitav tutvuda kinnisvaraportaalides olevate pakkumistega ning arvestada, et sealsed müügihinnad sisaldavad maakleritasu ja hindadest saab üldjuhul umbes 10 protsenti alla kaubelda.
Õiglase hinna väljaselgitamiseks võib alati konsulteerida hindajatega, kes tegelevad pidevalt kinnisvaraga ning on seega kursis reaalsete tehinguhindadega.
3. Objekti tasub müüma võtta üks maakler korraga, sõlmida maaklerileping ja leppida kokku täpsetes müügitingimustes. Leping on alati kahepoolne ja müüja saab maaklerilt nõuda lepingus kokku lepitud tegevuste elluviimist.
Suurel hulgal maakleritel puudub motivatsioon samal ajal ühe ja sama objektiga tegeleda. Iga päev võib näha olukordi, kus ühte objekti pakuvad mitmed bürood – info on puudulik ja isegi müügihinnad pakkumiste juures erinevad. Ostuhuvilisel tekib selliseid pakkumisi nähes vaid hulk küsimusi, mis pole müügi seisukohalt olulised.
4. Osa kinnisvarafirmasid kasutab ebaausat taktikat, lubades müüjale esialgu ebareaalset müügihinda, sõlmides nii müüjaga esinduslepingu ning pärast seda survestavad müüjat hinda alla laskma. Kui miski tundub liiga hea olevat, et tõsi olla, siis enamasti nii ka on.
5. Järjest olulisemaks on muutunud kommunaalkulud. Otsige välja viimase kuue kuu arved. Kui need puuduvad, küsige neid maja haldavast ühistust.
6. Korteri/maja võiks enne huviliste saabumist koristada, võimalusel tõsta silma alt ära isiklikud esemed. Kontrolli kodutehnika ja mööbli korrasolekut (eriti oluline juhul, kui need kuuluvad müügihinna sisse) – pole mõtet müüa sisustusega, kui uus omanik peaks selle kohe välja vahetama.