«Päevad lähevad üha valgemaks. Maitsetaimed vajavad palju valgust ja pidevat kastmist. Suurt muud neile vaja ei olegi – väetama ei pea ja toatemperatuur sobib neile hästi,» rääkis Hortese tootejuht Lea Mäss.
Maitsetaimed sisaldavad rikkalikult varakevadisel ajal organismile vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Erinevaid maitsetaimede sorte müüakse poodides tohutul hulgal, mistõttu tasub siiski tutvuda seemnepakendil kirjas oleva kasvatusõpetusega, kuna mõnda taime on keeruline ise aknalaual kasvatada.
Maitsetaimed võiks panna sortide järgi erinevatesse pottidesse või kastidesse, sest ühed tahavad rohkem kastmist, teised vähem. «Kasvamiseks vajavad maitsetaimed toitaineterikast mulda ning kasta tuleks neid vähemalt päeva seisnud veega,» rääkis Mäss.
Maitsetaimede kasvuiga sõltub taimeliigist ja hoolitsusest. Kerge vaevaga saab talvel aknalauale mineraalaineid ja vitamiine sisaldavaid rohelisi pealseid kasvatama panna sibulamugulad. Sibulad tuleb asetada kobedasse aiamulda ja kastma peab neid vastavalt vajadusele. Peaasi, et juured kuivaks ei jääks. Toatemperatuuril kasvavad sibulale pealsed vähem kui kuu ajaga.
Aknalauale võib kasvama panna ka A- ja C-vitamiini ja rauda sisaldava rukola ning C-vitamiini sisaldava salatkressi, mis tärkavad kiiresti ning on valgustingimuste suhtes leplikumad. Suured vitamiinipommid – petersell ja murulauk – tahavad seevastu palju valgust.
Edukalt võib aknalaual kompostmullas kasvatada ka rosmariini. Talvel tuleb rosmariini kasvatada toas võimalikult valges kohas ja kastmisel tuleb hoida muld ühtlaselt niiskena. Seedimist soodustav aed-liivatee ehk tüümian ning stressi ja unehäireid leevendav sidrunmeliss vajavad Mässi sõnul maksimaalset valgust.