Edasilükkamise vastu aitavad enamus traditsioonilisi ajajuhtimisalaseid nõuanded – püstita eesmärke, sea prioriteete, vähenda segajaid, motiveeri ennast, jne. Kuid mõned soovitused on spetsiaalselt edasilükkajatele.
Enamus tähtaegadest mitte kinnipidajaid kasutavad endaga või teistega suhtlemisel sõnapaari «jah, aga...». Näiteks – «ma tean, et ma pean selle aruande ära tegema, aga mul on praegu kiire». Kas sina oled ka jah-aga-inimene? Kui nii, siis tuleks ennast sundida kasutama «jah, ja...». väljendit.
Teine lihtne sõna, mida peaks vältima, on «hiljem». Kui mingi tegevus on plaanitud hilisemaks, siis see tõenäoliselt ei saagi tehtud. Samuti tuleb vältida ebamääraseid lubadusi nagu «homme» või «järgmisel nädalal». Järjekordselt kehtib konkreetsete tähtaegade reegel – tegevusi planeerides või ümber planeerides peab neil olema konkreetne kuupäevaline ja kellaajaline tähtaeg!
Me kõik teame vastust populaarsele küsimusele «kuidas süüa elevanti?». Loomulikult «üks suutäis korraga». Täpselt sama kehtib paljude edasilükatud ülesannete kohta. Nad on ebameeldivad, tihti võtavad palju aega, on ebamäärase olulisusega ja seetõttu on ennast raske nendega tegelemiseks motiveerida. Sellised töid tuleb käsitleda elevandina ja mitte lükata tulevikku, kuna «mul ei ole praegu elevandi söömiseks isu või aega». Pigem alusta üks suutäis korraga, võta see tüütu ülesanne ette ja alusta tegelemist. Olgu kas või 10 minutit.
Väga tihti piisab alustamisest, et kogu projekt ära teha. Ma pean tunnistama, et ka minul on sageli sama probleem igakuiste ajajuhtimisteemaliste artiklitega. Igas kuus peaks kirjutama vähemalt ühe pikema artikli ja peale mitmeid aastaid kirjutamist tundub, et no ei ole seda head ideed. Ei leiagi seda head ideed ja nii saab ettenähtud aeg otsa kuni on kuu viimane päev ning siis ei jää enam midagi üle, vaid tuleb kirjutada! Ja nii imelik kui see ka pole – istun laua taha, alustan kirjutamist ja varsti tulevad ka ideed ning artikkel saab õige pea valmis. Seega – viivitamise asemel lihtsalt alusta ja vaata, mis edasi saab.