R, 8.12.2023

Kohus vähendas kahjunõuet Samsungile 450 miljoni dollari võrra

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Samsungi logo.
Samsungi logo. Foto: SCANPIX.

Ühendriikide föderaalkohtunik otsustas sel nädalal, et Lõuna-Korea tehnoloogiahiiule Samsung Electronics patendirikkumise eest USA arvuti- ja mobiiltelefonifirma Apple'i kasuks määratud miljardi dollari suurusest kahjunõudest on ligi pool valesti arvutatud ning tühistas kahjunõude 450 miljoni dollari ulatuses.

Ringkonnakohtu kohtunik Lucy Koh andis käsu uueks kohtuprotsessiks Samsungi 14 toodet puudutava kahjutasu arutamiseks.

Mullu augustis leidis USA kohus, et Samsung on kasutanud nutitelefonide ja tahvelarvutite valmistamisel loata Apple´i tehnoloogiat ning määras Lõuna-Korea ettevõttele enam kui miljardi dollari suuruse kahjutasu. Samsung vaidlustas otsuse.

Koh märkis sellenädalases otsuses, et vandekohus ei järginud protsessi käigus tema juhiseid kahjunõude arvutamisel. Kohtunik ei tühistanud siiski vandekohtu peamist järeldust, mille kohaselt Samsung väärkasutas oma toodetes Apple´i patente.

Samsungi esindaja Lauren Restuccia väljendas kohtuotsuse üle heameelt. Apple kohtuotsust ei kommenteerinud.

Apple ja Samsung on esitanud vastastikku hagisid lisaks Ühendriikidele veel kaheksas riigis - Lõuna-Koreas, Saksamaal, Jaapanis, Itaalias, Hollandis, Suurbritannias, Prantsusmaal ja Austraalias.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles