Muude lemmikloomade transportimiseks pole Euroopa Liidu piires erireegleid kehtestatud, kuid kindlasti peavad loomad olema kliiniliselt terved ning nende heaolu riigis viibimise ajal tagatud.
Kui aga on soov viia lemmikloom euroliidust välja, tasub silma peal hoida sihtkohas kehtivatel seadustel – kindlasti nõutakse loomaga riiki sisenemisel veterinaarsertifikaati, mida saab taotleda asukohajärgsest maakondlikust veterinaarkeskusest.
Lemmikloomaga reisitakse mitmesugustes transpordivahendites,stressirohkeim on looma jaoks kindlasti lennureis. Kuidas peaks käituma inimene, kel soov lemmikloom lennukisse kaasa võtta – mida tuleks jälgida ning kuidas reisiks valmistuda?
Estonian Airi avalike suhete juht Ilona Eskelinen kinnitab, et nende lennufirma veab klientide lemmikloomi iga päev.
Kui reisija soovib võtta lennule kaasa lemmiklooma, tuleb loom paigutada eriotstarbelisse transpordikasti. Kast peab tagama looma turvalise ja mugava transpordi. Lisaks peavad reisijal kaasas olema vajalikud nõutavad lemmiklooma dokumendid.
Tähele tuleb panna, et loomade arv igal lennul on limiteeritud, nii et looma reisile kaasa võtmisest tuleks lennufirmat varakult teavitada.
«Koeri (ka juhtkoeri) ja kasse võib lennuki sõitjateruumi võtta vaid juhul, kui loom on puhas, looma transpordikast peab vedelikku – CRJ-lennukites ei tohi kasti mõõdud ületada 56 x 45 x 25 cm (pikkus-laius-kõrgus), Saab SF3-tüüpi lennukis 45 x 35 x 20 cm ning E170 lennukis 45 x 30 x 20 cm,» õpetab Eskelinen.
Looma transpordikast või -kott võib olla pehmest või kõvast materjalist. Kassi võib lennuki salongi võtta spetsiaalselt lemmiklooma transpordiks mõeldud pehmes kotis, mis on kõva põhjaga ja peab vedelikku. Tähele tasub panna, et loom ja transpordikast võivad kokku kaaluda maksimaalselt 8 kg ning üks reisija tohib kaasa võtta vaid ühe looma, kes peab kogu lennu jooksul viibima transpordikastis.