Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2013/01/31/1549550t1h4639.jpg)
Statoili tarne- ja logistikajuht Teedo Melts annab mõned lihtsad soovitused, kuidas vältida talvise diislikütuse hangumist.
- Väldi pooltühja kütusepaagiga sõitmist ning hoia kütusepaak täis, sest see hoiab ära temperatuuride erinevusest tekkida võiva kondensatsioonivee tekke kütusepaagi seinale.
- Lisaaine kasutamine on vaid ajutine abinõu ja seda tuleks kasutada piiratud koguses.
- Kütuse kvaliteediga seonduvate ebameeldivuste vältimiseks tangi usaldusväärsest ettevõttest. Talvisel ajal tangi võimalusel arktilist diislikütust.
- Kui auto enam ei käivitu, siis ei aita ka arktilise diislikütuse n-ö pealetankimine, kuna arktiline diislikütus ei ole võimeline suvises või talvises diislikütuses juba moodustunud parafiinihelbekesi lahustama.
- Diiselmootoriga autode puhul tuleks külmemal ajal aeg-ajalt mõni pikem sõit ette võtta, et auto väljalaskesüsteem sh tahmafilter korralikult läbi puhuda.
- Kütust tankides veendu, et selle külmakindlus oleks piisava varuga ja toimiks näiteks ka kahe nädala pärast, kui ilm võib oluliselt jahedam olla.
- Küsi oma kütusemüüja käest diislikütuse külmakindluse kohta vastavussertifikaati, kus on kirjas nii hägustumispunkt kui ka külmafiltri ummistumispunkt. Kõigil kütusemüüjatel on kohustus seda dokumenti klientidele näidata.