Maitseainete poest Piprapood leiab näiteks väga erinevaid maitsesooli, mis on eestlaste seas ka väga populaarsed. Riiulitest vaatavad vastu sibula- ja küüslaugusool, selleri- ja rosmariinisool, praeliha- ja ürdisool, aga isegi suitsusool.
Piprapoe müüja-konsultandi Tuulike Riivese sõnul võiks maitsesoola küll täiesti vabalt asendada lihtsalt maitseaine ja soolaga, kuid mugav on nendega toitu maitsestada kindlasti.
«Maitsestamine on nendega inimesele lihtsaks tehtud,» ütles Riives. «Kuna inimesed alles avastavad enda jaoks seda maailma, armastatakse just valmissegusid.»
Grillihooajal on Riivese sõnul müügihitt suitsusool, mis koosneb suitsuaroomist ja soolast. Seda kasutatakse nii liha marineerimisel kui ka kastmete valmistamisel ning see annab toidule suitsuse maitse.
Kõige uuenduslikumad tooted soolamaailmas on soolahelbed. Riivese sõnul kasutavad neid näiteks restoranid toitudele efektsuse lisamiseks.
«Tavaliselt raputatakse soolahelbed valminud toidule – need annavad selle välimusele palju juurde. Helbeid on ka erinevate maitsetega – meil on olnud müügil ka näiteks söega rikastatud helbeid, mis olid musta värvi,» rääkis Riives.
Peale maitse- ja tavalise lauasoola leidub Eesti jaemüügis ka erinevatest piirkondadest pärit mineraalaineterikkaid sooli, mida reklaamitakse nende tervislikkusele rõhudes. Neist populaarsemad on kahtlemata Himaalaja soolad.
Sooli maale toova joogaklubi Sattva juhatuse liikme Eva Reintaki sõnul on looduslikud soolad tööstuslikult rafineeritud lauasoolast inimorganismile palju kasulikumad. «Loodus on lisanud soolale 84 komplementaarset elementi makromineraalide ja mikroelementide näol, millel on oluline roll kaitsta meid puhta naatriumkloriidi eest, tagades naatriumi õige omastamise ja väljutamise neerude kaudu,» selgitas Reintak.