«Korteriühistu on mulle arvestanud võlgu oldud summade eest viivist 0,2 protsenti päevas, kuigi vastavalt korteriühistuseadusele võib majandamiskulude maksmisega viivitamisel korteriühistu juhatus nõuda korteriomanikult viivist kuni 0,07 protsenti maksmata jäänud summalt päevas iga viivitatud kalendripäeva eest majandamiskulude maksmise kuule järgneva kuu esimesest kuupäevast arvates. Olen põhivõla praeguseks tasunud. Korteriühistu esimees väidab, et korteriühistu üldkoosoleku otsusega võib kehtestada ka kõrgema viiviseprotsendi. Kuidas on õige?» soovib küsija teada.
Lugeja küsib; kas KÜ üldkoosolek võib kehtestada seaduses ettenähtust suurema viivise määra?
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Vastab jurist Andry Krass Kvatro Kinnisvarahaldusest.
Korteriühistuseaduse § 7 lg 4, millele viidanud olete, ütleb selgelt «korteriühistu juhatus võib nõuda korteriomanikult viivist KUNI 0,07%». Seega on seadusesäte näol korteriühistu õiguseid selgelt piiritleva sättega, mistõttu on selle poolt kehtestatud viivise ülempiiri rikkuvad korteriühistu otsused tühised, ega ole korteriomanikele siduvad.
Loe lisaks nõuandeid samal teemal või küsi tasuta nõu vastused.ee lehel.